Zoe Backstedt võitis Wollongongis teise ​​MM-tiitli, Ebras 24.

Austraalias Wollongongis jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel teenisid Eesti naisjuuniorid Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander vastavalt 24. ja 48. koha. Naisjuunioride 67,2-kilomeetrise võistluse võitis 57-kilomeetrise soolosõiduga oma 18. sünnipäeval Briti rattur Zoe Bäckstedt, kes oli võidukas ka teisipäeval sõidetud temposõidus.

Naisjuunioride neljaringilisel võistlusrajal läks Zoe Bäckstedt pärast esimest tõusu oma teed, saades esimese ringi järel juba 46-sekundilise edumaa. Pidevalt edu kasvatades võitis Bäckstedt oma kolmanda maailmameistritiitli ajaga üks tund 47 minutit ja 5 sekundit. Teine ja kolmas koht selgitati sprindi finišis, kus prantslanna Eglantine Rayer alustas sprinti esimesena ja see tõi talle hõbeda hollandlanna Nienke Vinke ees, kaotus võitjale kogunes kaks minutit ja seitse sekundit.

“Olin kilomeetri enne finišit pisarates, rajal oli nii palju inimesi, kes lihtalt hüüdsid ergutuseks ja soovisid õnne sünnipäevaks, eriti tõusudel oli see palju toeks,” ütles Bäckstedt pärast sõitu.

Elisabeth Ebras lõpetas grupis, mis finišeeris kaks minutit ja 46 sekundit pärast võitjat tulles 24. kohale.

„Sõit oli raske enam vähem kogu aeg, aga tõus oli kindlalt kõige hullem. Esimene tõus tundsin juba et jalg ei ole kõige parem aga lootsin et läheb paremaks. Viimane tõus oli minu jaoks kahjuks juba liiga palju ja jäin pea pundist maha,“ ütles Ebras sõidu järel. „24. kohta ma püüdma ei läinud, aga eks peab sellega leppima,“ võttis eestlanna sõidu kokku.

Teise eestlasena rajal olnud naisjuunior Laura Lizette Sander lõpetas sõidu ajaga üks tund 53 minutit ja 31 sekundit (+6:26) tulles 48. kohale. 72 startinu ratturist lõpetas sõidu 67 ratturit.

Tulemused siin

Laupäeval selgusid vihmas veel kuni 23-aastaste- ja eliitklassi naisratturite maailmameistrid. Ühiselt peetud 164,3-kilomeetrisel võistlusel pälvis esikoha Annemiek Van Vleuten (4:24:25), jättes enda selja taha ühe sekundilise kaotusega Lotte Kopeky (Belgia) ja Silvia Persico (Itaalia). Hollandlanna võitis küünarnukimurruga oma teise maailmameistritiitli, üllatades kaasvõistlejaid sprindiga. Kuni 23-aastaste naiste seas krooniti maailmameistriks Uus-Meremaa rattur Niamh Fisher-Black (4:24:26), kes sai üldarvestuses 12. koha. Hõbedale tuli britt Pfeiffer Georgi (+0:12) ja pronksi teenis sama ajaga Ricarda Bauernfeind (Saksamaa). Ühtki eestlast stardis ei olnud. Ühtki eestlast stardis ei olnud.

Maanteeratturite maailmameistrivõistlused jätkuvad pühapäeval 25. septembril, kui võistlustulle lähevad eliitklassi mehed.

Fotol: Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander (Team Rytger powered by Carl Ras, autor Sean Rowe)

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Loe veel:
26.09 Remco Evenepoelist sai viimase 29 aasta noorim grupisõidu maailmameister
24.09 Zoe Backstedt võitis Wollongongis teise ​​MM-tiitli, Ebras 24.
23.09 Madis Mihkels MM-il grupisõidus neljas
23.09 Frank Aron Ragilo jõudis MM-il juunioride grupisõidus esikümnesse
21.09 Šveits võitis MM-il segateatesõidu, tiitlikaitsja neljas, Hollandi koondist saatis ebaõnn
20.09 Neli Eesti juuniori pälvisid maanteeratturite MM-il koha kümne parema seas
15.09 Joonas Kurits pälvis temposõidu MM-il 23. koha
15.09 Foss krooniti üllatuslikult temposõidus maailmameistriks, naistest kaitses tiitlit Van Dijk
12.09 Üheksaliikmeline Eesti koondis stardib Austraalias algaval maanteeratturite MM-il