Organisatsioon

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.

EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (Union Cyvliste Internationale) liige alates 1991, Euroopa Jalgratturite Liidu (Union Europeenne de Cyclisme) liige aastast 1992, Nordic Cycling 2018 ja Eesti Olümpiakomitee liige 1999 aastast.


Jalgrattasporti koordineerib maailmas 1900. aastal Pariisis (Prantsusmaal) asutatud Union Cycliste Internationale (UCI), kelle määratlusel jagunevad jalgrattaspordi alad seitsmeks erinevaks võistlusdistsipliiniks: siserattasõit, trial, BMX, cyclo-cross, trekisõit, maanteesõit, maastikurattasõit, mis omakorda jaotuvad üksikuteks võistlusaladeks ja klassideks.


Eesti Jalgratturite Liit haldab ja edendab jalgrattasõidu kaheksat ala: maanteesõit, trekisõit, maastikurattasõit, BMX-kross ja BMX vabastiil, cyclo-cross, trial ja siserattasõit. Neist viis on esindatud olümpiamängude programmis: maanteesõit, trekisõit, maastikurattasõit, BMX-kross ja BMX vabastiil, kaks paraolümpiamängudel maanteesõit ja trekisõit ning neli noorte olümpiamängudel maanteesõit, maastikurattasõit, BMX kross ja BMX vabastiil.


Impression