Foss krooniti üllatuslikult temposõidus maailmameistriks, naistest kaitses tiitlit Van Dijk

Austraalias Wollongongis alanud jalgratturite maanteesõidu maailmameistrivõistlustel võitis meeste temposõidus üllatuslikult esikoha norralane Tobias Foss ning naistest oli kolmandat korda parim hollandlanna Ellen van Dijk.

Fossi võiduajaks mõõdeti 34,2-kilomeetrisel võistlusmaal 40.02,78. Tegemist on ühe rattaspordimaailma suurima üllatusega, kuna enne võistlust pakuti Procyclingstats lehekülje andmetel 25-aastase norralase võiduprotsendiks vaid 0,83. Enamasti võib individuaalses eraldistardist sõidus võitja ära arvata nii kõrgel tasemel 68,6% tõenäosusega. Hõbemedali teenis šveitslane Stefan Küng, kaotades võitjale 2,95 sekundiga ja pronksi hiljuti Vuelta võitja kroonitud belglane Remco Evenepoel, kaotades Fossile üheksa sekundiga. Tiitlikaitsja Filippo Ganna pidi leppima seitsmenda kohaga.

“Ma ei suuda seda uskuda, see on nii ebareaalne – tundub, et tegemist on unenäoga,” ütles Foss. “Mu jalad olid head ja olin enesekindel, aga see on rohkem kui oskasin unistada. Püüan võitu nautida, aga selleks peab see mulle esmalt kohale jõudma.”

Esmakordselt selgus meestega samal päeval eliitklassi naiste maailmameister ning kuldmedali pälvis teist aastat järjest hollandlanna Ellen van Dijk ajaga 44.28,60. Kokku on 35-aastane hollandlanna võidutsenud kolm korda. Hõbemedali sai kaela austraallanna Grace Brown, kaotades võitjale 12,73 sekundiga ning pronksi Tokyo olümpiahõbe ja viimase kahe MM-i hõbe, šveitslanna Marlen Reusser, kaotades võitjale 41 sekundiga. Neljandana lõpetas kuni 23-aastaste maailmameistriks tulnud itaallanna Vittoria Guazzini.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X