MM-il krooniti grupisõidu maailmameistriks Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten
Hollandi rattalegend krooniti küünarnukimurru kiuste maailmameistriks. Austraalias Wollongongis lõpusirgele jõudnud jalgratta maanteesõidu MM-il krooniti naiste eliitklassis maailmameistriks Hollandi legend Annemiek van Vleuten, kes pani võiduga kuldse punkti suurepärasele hooajale.
39-aastane van Vleuten kukkus kolmapäevase segateatesõidu avameetritel karmilt ning haiglas tuvastati tal parema käe küünarnukis murd.
Sellele vaatamata oli hollandlanna laupäeval maanteesõidus ikkagi stardis ning kuigi ta veetis suurema osa 164-kilomeetrisest distantsist sügaval peagrupis, aga kerkis 500 meetrit enne finišit esile ning õigesti ajastatud taktikaline käik andis talle sprinterite Lotte Kopecky (Belgia) ja Silvia Persico (Itaalia) ees esikoha.
“Teadsin, et ma ei saa oma küünarnuki tõttu sprintida, ehk minu jaoks oli ainus võimalus rünnata tagant. Ootasin, ootasin ja ootasin, et sprinterid tuleksid, aga nad ei saanud mind kätte,” sõnas van Vleuten pärast võitu.
Hollandi naised on eliitklassi maanteetiitli võitnud viiendat korda viimase kuue aasta jooksul, van Vleutenile on see teine MM-kuld pärast 2019. aasta triumfi Harrogate’is. Lisaks on ta kahekordne temposõidu maailmameister ja olümpiavõitja, tänavu võitis ta nii Giro, Tour de France’i kui Vuelta.
“See oli põrgu,” tõdes van Vleuten. “Ma ei saanud küünarnuki tõttu sadulast püsti tõusta ja mu jalad tahtsid tõusudel plahvatada. Muidu meeldib mulle väga sadulast tõusta ja rünnata. Mul oli enne küünarnukimurdu sootuks teine plaan.”

Loe veel:

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X