Madis Mihkels MM-il grupisõidus neljas

Austraalias Wollongongis jätkuvatel jalgratta maanteesõidu maailmameistrivõistlustel jäi Madis Mihkels kuni 23-aastaste grupisõidus esimesena medalita.

Kümneringilisel 169,8 km pikkusel vihmasajus sõidetud võistlusel võttis lõpuspurdis võidu Kasahstani rattur Jevgeni Fjodorov ajaga kolm tundi 57 minutit ja 8 sekundit, edestades sekundiga tšehhi Mathias Vacekit. Mihkels jäi võitjast kolm sekundit hiljem finišeerinud peagrupi lõpuspurdis teiseks ehk esimesena medalita. Pronksi võttis Mihkelsi ees norralane Sören Wärenskjold, kes esmaspäeval tuli temposõidus U23 maailmameistriks.

„Sõit oli algusest peale väga aktiivne, tõusul pandi peaaegu iga ring maksimaalselt, mis oligi minu jaoks kaheldav, et kas jaksan või mitte. Õnneks olid täna super jalad ja kestsin ilusti ära,” ütles Mihkels võistluse järel. „Lõpus sprintis umbes 15-meheline grupp kolmanda koha peale, kus kahjuks jäin esilagu karpi, ning sain enda sprinti alustada alles 100 meetrit enne joont. Olen natuke pettund, kuna medal oli lähedal kuid samas ka õnnelik hea esituse üle,” lisas Mihkels.

132 startinud ratturist, lõpetas sõidu 70 ratturit, Joonas Kurits ja Rait Ärm sõitu ei lõpetanud.

10. Jenno Berckmoes (Belgia) +3

Maanteeratturite maailmameistrivõistlused jätkuvad laupäeval naisjuunioride, kuni 23-aastaste- ja eliitklassi naisratturite grupisõitudega. Naisjuunioride grupisõidus näeme stardijoonel Elisabeth Ebrast ja Laura Lizette Sanderit, juuniorid sõidavad Wollongongis neli ringi, distantsi kogupikkuseks on 67,2-kilomeetrit. Pühapäeval on võistlustules ka eliitklassi mehed.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Pildidil Madis Mihkels finišis norralase Sören Wärenskjoldiga kolmanda koha heitluses. Autor: Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux

Loe veel:

U23 World Championships Madis Mihkels (4th) close to the medal

26.09 Remco Evenepoelist sai viimase 29 aasta noorim grupisõidu maailmameister
24.09 Zoe Backstedt võitis Wollongongis teise ​​MM-tiitli, Ebras 24.
23.09 Madis Mihkels MM-il grupisõidus neljas
23.09 Frank Aron Ragilo jõudis MM-il juunioride grupisõidus esikümnesse
21.09 Šveits võitis MM-il segateatesõidu, tiitlikaitsja neljas, Hollandi koondist saatis ebaõnn
20.09 Neli Eesti juuniori pälvisid maanteeratturite MM-il koha kümne parema seas
15.09 Joonas Kurits pälvis temposõidu MM-il 23. koha
15.09 Foss krooniti üllatuslikult temposõidus maailmameistriks, naistest kaitses tiitlit Van Dijk
12.09 Üheksaliikmeline Eesti koondis stardib Austraalias algaval maanteeratturite MM-il