Frank Aron Ragilo jõudis MM-il juunioride grupisõidus esikümnesse

Austraalias Wollongongis jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel pälvis Frank Aron Ragilo meesjuunioride grupisõidus kaheksanda koha.

Meesjuunioride 135,6-kilomeetrise grupisõidu maailmameistriks tuli sakslane Emil Herzog ajaga kolm tundi 11 minutit ja 7 sekundit, teise koha teenis portugallane Antonio Morgado. Järgnes grupp, mis kaotas neile 55 sekundiga ning pronksile sprintis end belglane Vlad van Mechelen, Ragilo ületas finišijoone samas grupis kaheksandana. Eesti koondise eest võistelnud Romet Pajur finišeeris 15. kohal, kaotades võitjale 2.48. Aron Aus ja Lauri Tamm jätsid sõidu pooleli, kokkuvõttes lõpetas 106 startinust 60 ratturit.

“Algul läks päris kaua aega, et end käima saada ning umbes kolmandal ringil oli juba päris hea olla. Romet sõitis üsna alguses eest ära ja seega ei pidanud mina tööd tegema. Umbes 50-kilomeetrit enne lõppu saime kuuekesi peagrupil eest ära ning teised töötasid meid Rometi grupile üsna lähedale. Siiski saadi meid peagrupist enne kätte kui ette jõudsime, ning siis proovisin vaid tugevate ronijatega järsul tõusul ära püsida. Viimasel ringil jäin kahe ameeriklasega natuke maha, kuid kuna üks nendest on klubitasemel minu tiimikaaslane, siis leppisime kokku, et töötame lõpuni nii kõvasti kui saame. Kuna eesolev grupp passis siis saime nad täpselt kilomeeter enne lõppu kätte. Lõpusprindi ajaks polnud olemine raske, kuid püsti tõustes tekkisid krambid,” kommenteeris Ragilo sõitu peale võistlust.

Reedel on võistlustules ka kuni 23-aastased meesratturid Rait Ärm, Joonas Kurits ja Madis Mihkels, U23 grupp sõidab kümme ringi, distantsi kogupikkuseks on 169,8-kilomeetrit.

Tulemused siin videokokkuvõte siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Loe veel:
26.09 Remco Evenepoelist sai viimase 29 aasta noorim grupisõidu maailmameister
24.09 Zoe Backstedt võitis Wollongongis teise ​​MM-tiitli, Ebras 24.
23.09 Madis Mihkels MM-il grupisõidus neljas
23.09 Frank Aron Ragilo jõudis MM-il juunioride grupisõidus esikümnesse
21.09 Šveits võitis MM-il segateatesõidu, tiitlikaitsja neljas, Hollandi koondist saatis ebaõnn
20.09 Neli Eesti juuniori pälvisid maanteeratturite MM-il koha kümne parema seas
15.09 Joonas Kurits pälvis temposõidu MM-il 23. koha
15.09 Foss krooniti üllatuslikult temposõidus maailmameistriks, naistest kaitses tiitlit Van Dijk
12.09 Üheksaliikmeline Eesti koondis stardib Austraalias algaval maanteeratturite MM-il