Sander pälvis Gracia velotuuri neljandal etapil 4. koha

Laura Lizette Sander

Tšehhis jätkuval Gracia velotuuril (UCI 2.2) sõideti laupäeval kaks etappi. 13,5-kilomeetrises temposõidus sai Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) 10. ja õhtuses 71,9-kilomeetrises grupisõidus 4. koha.

Velotuuri kõige raskema etapi finišis 60. koha pälvinud Sander ütles, et tavaliselt tuleb teine päev lihtsalt üle elada ja siis läheb paremaks. Nii oligi. Kolmas päev tõi eestlannale kaks TOP10 kohta. Täiesti siledal temposõidul võidutses austerlanna Tabea Huys (Maxx-Solar Rose Women Racing) ajaga 17.26. Eesti valitsev meister Sander kaotas talle 41 sekundiga, mis andis 10. koha.

Õhtusel grupisõidu etapil finišeeris Sander neljandana. Parim oli inglanna Emma Jeffers (Liv AlUla Jayco Women’s Continental Team), kelle järel lõpetasid Sandri tiimikaaslane Mirre Knaven ja poolatar Olga Wankiewicz (MAT Atom Deweloper Wroclaw).

„Läksime etapivõidu peale sõitma, aga teine ja neljas koht on ka väga okei,“ ütles Sander võistluspäeva järel. „Endal on hetkel väga hea olla. Tasapisi hakkab vorm tulema. Loodame, et homme läheb veel paremini.“

Velotuuri viimasel etapil sõidetakse 101,6 kilomeetrit Orlova linna teedel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X