EJL koolituskalender

 • 24.10.2023 Õppe- ja treeningpäev Janika Lõivuga
 • 26-30.06.2023 EJL ühislaager noortele koos treenerite koolitusega
 • 19.03-02.04 Seminarid ja eksamid BMX krossi abikohtunikele ja kohtunikele
 • 04-05.02.2023 EJL kohtunike koolitusseminar
 • 21-22.01.2023 EJL treenerite koolitusseminar
 • 04-08.07.2022 EJL ühislaager noortele koos treenerite koolitusega
 • 26-29.04.2022 Üle-eestiline klubide ühine kevadlaager koos treenerite koolitusega
 • 25-27.02.2022 Treenerite erialakoolitus (EKR5) Tartus
 • 06.02.2022 EJL kohtunike veebiseminar 6. veebruaril
24.10.2023 Õppe- ja treeningpäev Janika Lõivuga

Antud õppe- ja treeningpäeval on kaks peamist eesmärki: tutvustada noorratturitele ja treeneritele ratturi Janika Lõivuga tippspordi telgitaguseid, nii rõõme kui muresid ja pakkuda ÜKE treeningute läbiviimisel jõutreeningu koolitust.

Koolitus toimub 24. oktoobril TÜASK ruumides (Ujula 4, Tartu) kell 9.30-16.00. Registreerimine koolitusele on avatud 15. oktoobrini.

Tutvu koolituskavaga SIIN.

TREENERI KOOLITUS

Osalemistingimused:
1. Treener või harrastusrattur. Osaleda saavad ka harrastusratturid vabade kohtade olemas olul.
2. Koolituspäeva maksumus 70 eurot tasutakse enne koolituspäeva EJL arve alusel arvel märgitud kuupäevaks. Koolituspäeva hinnas sisaldub ruumide rent, loeng Janika Lõivuga, lõunasöök, jõutreeningu töötuba ja hommikukohv.
3. Vajalik kaasa võtta treeningmatt ja sportlikud riided töötoaks, pesemisvahendid.

TREENERILE – registreerimisvorm

NOORRATTURI TREENINGPÄEV

Osalemistingimused:
1. 13+ aastat vana (registreerida saab ka 12 aastane, kuid osaleda saab vabade kohtade olemas olul)
2. Koolituspäeva maksumus 25 eurot tasutakse enne koolituspäeva EJL arve alusel arvel märgitud kuupäevaks. Hinnas sisaldub ruumide rent, loeng Janika Lõivuga, lõunasöök, jõutreeningu töötuba ja hommikuamps.
3. Noorratturil vajalik kaasa võtta treeningmatt ja sportlikud riided töötoaks, pesemisvahendid.

NOORRATTURILE – registreerimisvorm

26-30.06.2023 EJL ühislaager noortele koos treenerite koolitusega

Eesti Jalgratturite Liidu maastikurattasõidu ühislaager on teadaolevalt esimene Eestis korraldatav ühine õppe- ja treeningkogunemine, mis koondab enda alla treenerid ja noorsportlased üle Eesti.

Eesmärk: Antud ühislaagri eesmärk on leida uusi talente erinevatest jalgrattaspordi klubidest üle Eesti ja aidata klubisid ühislaagrite korraldamisel. Antud laager on eelmise aasta 2022 Põltsamaa laagri jätk ning kuulub eelmisel aastal käivitatud projekti alla.

Antud laagri väiksem eesmärk on noori ettevalmistada juuli kuuks, kus on kaks noortetuuri: Urumarja velotuur (4.-6. juuli 2023) ja TTP tuur (14.-15. juuli 2023). Maastikuratturid saavad valmistuda aga Husqvarna Eesti Olümpiakrossi IV Äkke GP XCO etapiks (16. juuli 2023).

Sihtrühm:

  1. Noorsportlased (vanuses 14 aastat ja nooremad), nii poisid, kui tüdrukud.
  2. Treenerid III-VI tasemega. Treenerite ülesanne on läbi viia treeninguid noortele vastavalt jagatud gruppidele. Antud laagrisse ootame üle Eesti 3-4 treenerit noorsportlasi juhendama. Treeneritel on võimalus koguda täiendkoolituse punkte vastavalt kehtestatud korrale:
   a) vaatlusanalüüsi teel täienduskoolituse tundide arvestamine. Teiste treenerite treeningtundide külastamine õppe-eesmärgil erialase täiendkoolituse tõhustamiseks. Treeningtundide külastamise arvestamine erialase täiendkoolitusena. Max 12h.
   b) stažeerimise teel täienduskoolituse tundide arvestamine. Teiste treenerite treeningtunnis stažeerimine õppe-eesmärgil erialase täiendkoolituse tõhustamiseks. Treeningtundide stažeerimise arvestamine erialase täiendkoolitusena. Max 12h.
  3. IV taseme treenerite erialataseme koolitus. Antud erialaline koolitus toimub samal põhimõttel nagu eelmisel aastal ehk teooria pluss praktika. IV taseme treenerite praktiline ülesanne on treeningkava koostamine, mis tehakse vastavalt korrale ja etteantud vormistusele. Treener, kes osaleb antud koolitusel on läbinud kutseeksamiks vajaliku praktilise ülesande ja EJL kinnitab selle läbimise. Koolituse infoleht.

Lisa info: https://www.ejl.ee/noortelaager/

19.03-02.04 Seminarid ja eksamid BMX krossi abikohtunikele ja kohtunikele

Märtsis toimuvad seminarid ja eksamid BMX krossi abikohtunikele ja kohtunikele.

Eesti Jalgratturite Liidu kohtunike kogu juhatuse eestvedamisel viiakse märtsis läbi BMX krossi kohtunike seminar ja eksamid, kus osalejad saavad õppida ja meelde tuletada kohtuniku tööga seotud aspekte.

Veebiseminarile on oodatud kõik huvilised, kes tunnevad huvi BMX krossi reeglite ja kohtunike tegevuse vastu.

3 moodulist koosnev koolitus toimub ajavahemikul 19. märts kuni 2. aprill (registreerunutele edastatakse 1+1 nädala jooksul materjalid, mis tuleb iseseisvalt omandada ja 2. aprillil toimub Teams’is tunniajane veebiseminar). Eraldi toimuvad eksamid alustavatele abikohtunikele ja varem kohtuniku litsentsiga tegutsenud saavad oma kohtuniku taset tõsta.

Täpsem koolituse info edastatakse registreerunutele e-postiga.

Seminarist ja eksamist osavõtt on tasuta.

NB! Tuletame meelde, et EJL kalendrivõistlustel on lubatud kasutada ainult litsentseeritud kohtunikke.

Seminarile ja eksamitele registreerumine suletakse 19.03.2023a kell 19.00.

Registreeruda saab siin: https://forms.gle/1cJfwHTyzKq2EpJL7

Kontaktisik: Kuldar Põder, kuldar.ejl@gmail.com

04-05.02.2023 EJL kohtunike koolitusseminar

EJL Kohtunike Kogu juhatus korraldab 4-5. veebruaril iga-aastase kohtunike koolitusseminari. Seekordne seminar viiakse läbi Jäneda Mõisas (Lossi tee 1, Jäneda, 73602 Lääne-Viru maakond). Koolitusest on võimalik osa võtta ka veebi teel (link saadetakse ainult registreerunutele).

Registreerimine seminarile toimub läbi veebi:
Kohtunike registreerimine: https://forms.gle/qE7WGjZwP7hgipnEA
Treenerite registreerimine: https://forms.gle/qK2CnDXqKXSoHDcE8

Registreerimise tähtaeg on 30. jaanuar.

Treeneritel on koolituselt võimalik saada 4. veebruaril 7 täiendkoolituse tundi ja 5. veebruaril 5 täiendkoolituse tundi.

Jäneda Mõisa seminaripaketid:
3 päeva 3-5.02 (majutus 2 ööd + 2 õhtusööki + 2 lõunasööki + kohvipausid + seminariruum) 100 €
2 päeva 4-5.02 (majutus 1 öö + 1 õhtusöök + 2 lõunasööki + kohvipausid + seminariruum) 85 €
2 päeva ilma ööbimiseta 4-5.02 (1 õhtusöök + 2 lõunasööki + kohvipausid + seminariruum) 70 €
2 päeva ilma ööbimiseta ja ilma õhtusöögita 4-5.02 (2 lõunasööki + kohvipausid + seminariruum) 55 €
1 päev (lõunasöök + kohvipaus + seminariruum) 40 €

Osalemine veebis
2 päeva osalemine veebis, kohapeale tulemata 20 €
1 päeva (4.02 või 5.02) osalemine veebis 20€

Kohapeal osalejatel tasumine sularahas, veebis osalejatele tasumine arvega.

Seminari päevakava ava SIIT.

21-22.01.2023 EJL treenerite koolitusseminar

Eesti Jalgratturite Liit korraldab 21-22. jaanuaril 2023 Jõulumäe Tervisespordikeskuses treenerite EKR 3-8 eriala-koolitusseminari.

Registreerimine koolitusele toimub kuni 10. jaanuarini. Hilisemad registreerijad koolitusel osaleda ei saa. Registreerimine toimub siin: https://forms.gle/FTPJdLzDMbNu1zVz8.

Koolituse maksumus on 80 eurot ja kehtib ka juhul, kui osaled vaid ühel päeval. Koolituse paketid koos majutuse ja toitlustusega:

 • 21-22. jaanuar koos 1 öö majutuse ja toitlustusega (21.01 kohvipausid, lõunasöök, õhtusöök; 22.01 kohvipausid, hommikusöök, lõunasöök). Kokku 103.60 eurot.
 • 20-22. jaanuar koos 2 öö majutuse ja toitlustusega (21.01 kohvipausid, hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök; 22.01 kohvipausid, hommikusöök, lõunasöök). Kokku 127.2 eurot.
 • 21-22. jaanuar ilma majutuseta, koos toitlustusega (21.01 kohvipausid, lõunasöök; 22.01 kohvipausid, lõunasöök). Kokku 95.4 eurot.

Koolitusel osaleja peab osalema kõigis koolituse tundides ja praktilises ÜKE töötoas. Osaleja esitab enda poolt tagasiside lehe koos vajalike osadega. Koolitus loetakse läbinuks, kui kõik ülal nimetatud nõuded on täidetud. Kohapeal toimub kohal viibimise registreerimine ja kirja saab ainult need tunnid, mis ollakse reaalselt koolitusel.

Antud koolituse raames saavad treenerid ka iga-aastase kohustusliku „Sporditurvalisuse loengu“ EADSE (Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus) spetsialistidelt.

Koolituse kava ja detailne info ava SIIT.

04-08.07.2022 EJL ühislaager noortele koos treenerite koolitusega

Eesti Jalgratturite Liidu maastikurattasõidu ühislaager on teadaolevalt esimene Eestis korraldatav ühine õppe- ja treeningkogunemine, mis koondab enda alla treenerid ja noorsportlased üle Eesti.

Eesmärk: Ühislaagri eesmärk on leida talente erinevatest jalgrattaspordiklubidest üle Eesti, aidata klubisid ühislaagrite korraldamisel ja suunata neid sarnastele õppekavadele. Projekt on planeeritud kestvusega 3+2 aastat. Õppe- ja treeningkogunemised toimuvad 2-3 korda aastas ning laagritesse kutsutakse sportlasi, kes treenivad erinevates vanusegruppides. Lisaks on õppe- ja treeningkogunemise eesmärk noorratturite koolitamine, parandamaks nende rattasõidu oskusi. Selleks tulevad appi meie tublimaid oma ala spetsialistid (Martin Loo, Sigvard Kukk, Caspara Austa jt). Lisaks sportlastele kaasatakse noortreenereid, tõstmaks nende taset noorsportlaste ettevalmistamisel.

Sihtrühm:

 1. Noorsportlased (vanuses 14 aastat ja nooremad), nii poisid kui tüdrukud;
 2. Treenerid (III ja IV taseme tasemekoolitus)

Lisa info: https://www.ejl.ee/noortelaager/

Koolituse esitlejad ja teemad:

 • Jalgratturite üldkehalise ettevalmistuse harjutusvara, selle sooritasime kvaliteet, probleemipõhine lähenemine ning kasutamine treeningprotsessi erinevatel etappidel – Kert Martma
 • Maastikuratta tutvustus – Kuido Lemloch
 • Maastikurattasõidu reeglistik – Pait peri
 • Polar – AS Mefo
 • Toitumine treeningul ja kodus – Iti-Kärt Lehtmets
26-29.04.2022 Üle-eestiline klubide ühine kevadlaager koos treenerite koolitusega

26-29. aprillil toimub Kuremaal (Soomevere tee 8) üle-eestiline klubide ühine kevadlaager

Laagrisse on oodatud tüdrukud ja poisid vanuses 8 kuni 16 eluaastat. Treeneritele toimuvad teoreetilised ja praktilised koolitused EKR 3-5 tasemele kokku 20 akh.

Laagri eesmärgiks on kaasata võimalikult palju noori sportlasi ja treenereid erinevatest Eestimaa osadest, et edendada koostööd erinevate klubidega ning ühiselt koos treenida.

M/N12 ja nooremad on planeeritud laagrisse CX (või maastiku) ratastega ja alates M/N14 vanusegrupis on laager maanteesõidu suunitlusega. Laagri ajal panustatakse ühiselt treeningute läbiviimisesse ehk jagatakse erinevatesse klubidesse kuuluvad lapsed vanusegruppide ja taseme järgi ning kõik treenerid tegelevad treeningute läbiviimisega. Seeläbi saavad lapsed tutvuda teiste klubide lastega ning luua sõprussidemeid.

Soovist laagris osaleda palume teada anda 3. aprilliks e-postile ejl@ejl.ee. Kirjale lisada info nii osaleda soovivate treenerite (nimi, isikukood) kui ka sportlaste (nimi, sünniaeg) kohta.

Laagri ühe päeva maksumus treenerile on 35€ (majutus+toit 25€/p ja treeneri koolitus 10€/p) ning ühele sportlasele 25€ (majutus+toit 25€/p). Laagri majutus- ja toidukulud tasutakse otse majutusasutusele ning treenerite koolituskulud tasutakse arve alusel EJL-ile.

Laagri majutus: http://www.kuremaaujula.ee/teenused/majutus

AJAKAVA
26. aprill, teisipäev
10:00 saabumine
11:00-12:30 treening
13:00 lõunasöök
13:30-15:30 teoreetiline koolitus treeneritele
16:00-17:30 treening
18:30 õhtusöök
19:00-20:00 teoreetiline koolitus treeneritele

27. aprill, kolmapäev
7:30 hommikuvõimlemine
8:00 hommikusöök
10:00-12:00 treening
12:30 lõunasöök
13:00- 15:30 teoreetiline koolitus treeneritele
16:00 väljasõit Transtar Temposarja I etapile Tõraveres
19:30 õhtusöök

28. aprill, neljapäev
7:30 hommikuvõimlemine
8:00 hommikusöök
10:00-12:00 treening
12:30 lõunasöök
13:00- 15:30 teoreetiline koolitus treeneritele
16:00-17:30 treening
18:30 õhtusöök
19:00-20:00 teoreetiline koolitus treeneritele

29. aprill, reede
7:30 hommikuvõimlemine
8:00 hommikusöök
10:00-12:00 treening
13:00 kojusõit

25-27.02.2022 Treenerite erialakoolitus (EKR5) Tartus

Treenerite erialakoolitus (EKR5) Tartus

Täiendus! Tartu treenerite koolitus lükkub edasi 25-27. veebruarile.

Eesti Jalgratturite Liit koostöös Spordiklubi Veloga korraldab 4-6. veebruaril 2022 treenerite erialakoolituse. Koolitusel on kavas BMX krossi spetsiifilised treeningud (stardivärav, rajatehnika, erinevad harjutused). Koolituse viib läbi Spordiklubi Velo ning BMX krossi treener Artis Žentins, koolitus toimub inglise keeles.

Ajakava
25.02, reede 17.00-19.00
26.02, laupäev kaks ca 2-tunnist koolitustreeningut (ajad täpsustamisel)
27.02, pühapäev üks ca 2-tunnine koolitustreening (ajad täpsustamisel)

Registreerimine toimub kuni 23. veebruarini kell 24.00 sport.ee lehe kaudu (https://www.sport.ee/event/831/bmx_krossi_treenerite_erialakoolitus). Osalustasu on 30€, mis tasutakse koolituse esimesel päeval sularahas. Koolitus toimub Tartu Velo jalgrattakeskuses (Ravila tn 80, Tartu linn, Tartu maakond).

Treenerid saavad koolituse läbimisel EKR5 erialakoolituse mahus 10 akh.

Lisa info:
Jaan Veeranna
jaanveeranna@hot.ee

06.02.2022 EJL kohtunike veebiseminar 6. veebruaril

Eesti Jalgratturite Liidu Kohtunike Kogu juhatus koostöös Liidu sekretariaadiga kutsub osalema 06.02.2022 toimuvale online koolitusseminarile.

Seminaril käsitletakse maanteesõidu, maastikusõidu, põgusalt trekisõidu ja EJL 2022. aasta reglemendiga seonduvaid teemasid. Lektoriteks on EJL-i komissarid ja EJL peasekretär.

Seminar toimub Zoom.us veebikeskkonnas ning eelregistreerunud osalejad saavad veebipõhise ligipääsu. Seminari toimumisajaks on planeeritud pühapäev, 6. veebruar.
Kohtunikele mõeldud seminar toimub ajavahemikul 10.00-16.00. Treenereid puudutav osa toimub 12.20-14.00.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerimise lõpptähtaeg on 3. veebruar 2022, registreerimine kohtunikele toimub SIIN ning treeneritele SIIN.

06.02.2022 Kohtunike veebiseminari materjalid


EJL treenerite kutseeksamid

 • 2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid
 • 05.10.2022 EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
 • 26.04.2022 EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid

Eksamite ajad:

 • 09.02.2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
 • 30.05.2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
 • 29.08.2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
  Dokumentide esitamine avatakse 20. juulil ja sulgeb 8. august 2023. Dokumendid kvalifikatsiooni taotlemiseks palume esitada: https://www.spordiregister.ee/admin/.
 • …..2023 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam

Eksamid toimuvad Eesti Jalgratturite Liidu koosolekute ruumis aadressil: Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.

05.10.2022 EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam

Eesti Jalgratturite Liidu Kutsekomisjon kuulutab välja jalgrattatreeneri EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid.

Eksam toimub 5. oktoober 2022, kell 11.00 Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.

Dokumendid kvalifikatsiooni taotlemiseks palume esitada: https://www.spordiregister.ee/admin/.
Dokumentide esitamiseks vastav juhend on peale sisselogimist nähtav lehe all osas.
Dokumentide esitamise lõpptähtaeg eksamile on 14.09.2022.

TREENERIKUTSE ESMAKORDNE – JA KUTSETASEME TÕSTMISE TAOTLEMINE
Dokumentide loetelu:

 1. isikut tõendava dokumendi koopia
 2. haridust tõendava dokumendi koopia(d)
 3. taseme- ja täiendkoolitust tõendavate dokumentide koopia(d)
 4. vormikohane tööalane CV
 5. kutseomistamise tasu maksmist kinnitav dokument

TREENERIKUTSE TAASTAOTLEMINE
Dokumentide loetelu:

 1. täiendkoolitust tõendavate dokumentide koopia(d)
 2. vormikohane tööalane CV
 3. kutseomistamise tasu maksmist kinnitav dokument
 4. isikut tõendava dokumendi ja haridust tõendava dokumendi koopia(d) (lisada juhul, kui andmed on muutunud)

Dokumentide õigsuse eest vastutab esitaja.

Lisa info: https://www.ejl.ee/organisatsioon/treenerikutse/

Eesti Jalgratturite Liidu kutsekomisjon
Urmas Karlson ejl@ejl.ee; 5024403

26.04.2022 EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam

Eesti Jalgratturite Liidu kutsekomisjon kuulutab välja jalgrattatreeneri EKR 3-5 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid.

Eksam toimub 4. mail 2022, kell 11.00 Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.

Dokumendid kvalifikatsiooni taotlemiseks palume esitada: https://minu.treenerikutse.ee/
Dokumentide esitamiseks vastav juhend on peale sisselogimist nähtav lehe all osas.
Dokumentide esitamise lõpptähtaeg  eksamile on 05.04.2022.

TREENERIKUTSE ESMAKORDNE – JA KUTSETASEME TÕSTMISE TAOTLEMINE

Dokumentide loetelu:

 1. isikut tõendava dokumendi koopia
 2. haridust tõendava dokumendi koopia(d)
 3. taseme- ja täiendkoolitust tõendavate dokumentide koopia(d)
 4. vormikohane tööalane CV
 5. kutseomistamise tasu maksmist kinnitav dokument

TREENERIKUTSE TAASTAOTLEMINE

Dokumentide loetelu:

 1. täiendkoolitust tõendavate dokumentide koopia(d)
 2. vormikohane tööalane CV
 3. kutseomistamise tasu maksmist kinnitav dokument
 4. isikut tõendava dokumendi ja haridust tõendava dokumendi koopia(d) (lisada juhul, kui andmed on muutunud)

Dokumentide õigsuse eest vastutab esitaja.

Kutseomistamise tasu tasutakse kvalifikatsiooni taotlemisel minu.treenerikutse.ee lehel.

Kutseeksami tasu määrad: Abitreener EKR 3 (varasem I tase) – 40€
Nooremtreener EKR 4 (varasem II tase) – 47€
Treener EKR 5 (varasem III tase) – 56 eurot
Vanemtreener EKR 6 (varasem IV tase) – 72 eurot

Lisa info: https://www.ejl.ee/organisatsioon/treenerikutse/.

Eesti Jalgratturite Liidu kutsekomisjon
Urmas Karlson ejl@ejl.ee ; 6031545; 5024403

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X