Janika Lõiv hoiab olümpiareitingus soodsat positsiooni ja sõidab nüüdsest ringi EHL Profiles abiga soetatud omanimelise väikebussiga

_DSC4700-Edit
2024. aasta Pariisi olümpiamängude kvalifitseerumise periood algas tänavu 7. mail ning lõpeb 26. mail 2024. Eesti maastikuratturid hoiavad hetkel naiste reitingus 17. positsiooni, mis võimaldaks minna ühel sõitjal Pariisi.
Eesti valitseva olümpiakrossi ja lühirajasõidu Eesti meistri Janika Lõivu hooaeg on läinud kui Ameerika mäed. Valgamaalt pärit rattur näitas tänavu karjääri parimaid tulemusi, kui saavutas maailma karika sarja etapil Andorras olümpiakrossis 6. koha. Lisaks jõudis eestlanna kümne parema hulka ka Kanadas, kui lõpetas üheksandal positsioonil. Euroopa meistrivõistlustel teenis igapäevaselt Team KMC Orbea profiklubi värvides sõitev Lõiv 11. koha. Ja seda kõike autoõnnetuse ja põlvevigastuse kiuste.
Väga heade tulemustega on Lõiv kogunud olümpiareitingus Eestile 753 punkti. Kuna riikide edetabelisse lähevad arvesse kolme parema naise tulemused, siis on Eesti 17. positsioonile väga olulise panuse andnud veel Mari-Liis Mõttus (227 punkti) ja Maaris Meier (130). See tähendab, et Eestil on kokku 1110 punkti. Esimesel kohal on Šveits (4294), teisel Prantsusmaa (4279) ja kolmandal Taani (2898).
Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooni perioodi esimesel sügisel hoidis Eesti mäletatavasti 29. kohta, mis tähendab, et tänavu on pikka perspektiivi silmas pidades olukord soodsam. Pariisi olümpiamängudele pääseb 34 nais- ja 34 meesmaastikuratturit. Lisaks kuulub üks koht korraldajamaale ja üks koht jagatakse valikuliselt. Riikide pingereas olevad esimesed kaheksa riiki saavad mängudele saata kaks ning järgmised kümme ühe sportlase. See tähendab, et Eesti 17. koht annaks võimaluse saata olümpiamängudele ühe naismaastikuratturi. Nüüd tuleb seda positsiooni hoida. Lisaks saavad omale koha riigid, kes ei saanud kohta pingerea alusel, ent võitsid Aafrika, Ameerika või Aasia kontinentaalmeistrivõistlused. Neli kohta jagatakse veel järgmise aasta maailmameistrivõistlustel eliidi ja kuni 23-aastaste ratturite arvestuses riikidele, kes ei ole saanud kohta eelnevate punktide alusel.
Olümpiapunktide kogumine tähendab pidevat reisimist, sest kogu aasta vältel peab kogu sportlase elamine ning rattad kaasas olema. Selleks, et Lõiv jõuaks kõikidele võistlustele kindlalt ja turvaliselt kohale, on EHL Profiles koos Eesti Jalgratturite Liiduga pannud oma õla alla ja aidanud eestlannat toetada olümpiateekonnal uue Mercedes-Benz V-klassi bussiga.
Lõivu igapäevane elu toimub suuresti ratastel. Võisteldes maailma eri paigus on oluline, et auto millega liigutakse mahutaks kogu elamise ja oleks töökindel. Kuna auto on teel olles Urmase ja Janika Lõivule kodu eest, siis peab ta olema mahukas ja vastupidav, mida just see masin KMC-Orbea tiimis sõitvale Lõivule on.
Viiekordne Eesti meister olümpiakrossis ja tänavu ka esmakordselt lühirajal on auto üle õnnelik ja võtab aasta kokku, “käesolev hooaeg on olnud tegelikult päris keeruline. Autoõnnetusest tingitud tagasilöök oli nii füüsiliselt kui vaimselt väga suureks katsumuseks ja sellele järgnenud karjääri parimad MK tulemused natukene isegi ootamatuks üllatuseks. Olin sunnitud augustis MM-il toimunud kukkumise tõttu hooaja varem lõpetama, aga motivatsioon on kõrge ja mõtetega olen juba järgmise hooaja juures,” kommenteeris Lõiv hooaega lühidalt.
Tänu EHL Profiles toetusele saab tiim Lõiv nüüd treeninguid ja võistlemist muretumalt võtta, “olen südamepõhjani tänulik ettevõttele EHL Profiles, Eesti Jalgratturite Liidule ja president Raivo Randile, kelle abiga sain endale nüüd uue bussi, millega kogu oma elu ja varustust kaasas vedada. Kuna reisimist on treeningute ja võistluste tõttu palju, siis uus väikebuss on mulle isegi rohkem nagu kodu kui lihtsalt sõiduvahend,” lisas Lõiv lõpetuseks.

Fotol: Janika Lõiv (Kristjan Lust) pildigalerii siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X