EJL ühislaager noortele

Eesmärk: Ühislaagri eesmärk on leida talente erinevatest jalgrattaspordiklubidest üle Eesti, aidata klubisid ühislaagrite korraldamisel ja suunata neid sarnastele õppekavadele. Projekt on planeeritud kestvusega 3+2 aastat. Õppe- ja treeningkogunemised toimuvad 2-3 korda aastas ning laagritesse kutsutakse sportlasi, kes treenivad erinevates vanusegruppides. Lisaks on õppe- ja treeningkogunemise eesmärk noorratturite koolitamine, parandamaks nende rattasõidu oskusi. Selleks tulevad appi meie tublimaid oma ala spetsialistid (Martin Loo, Sigvard Kukk, Caspar Austa jt). Lisaks sportlastele kaasatakse noortreenereid, tõstmaks nende taset noorsportlaste ettevalmistamisel.

Sihtrühm:

 1. Noorsportlased (vanuses 14 aastat ja nooremad), nii poisid kui tüdrukud;
 2. Treenerid (III ja IV taseme tasemekoolitus)

 • Ühislaager noortele 2022
Ühislaager noortele 2022

Eesmärk

Antud ühislaagri eesmärk on leida uusi talente erinevatest jalgrattaspordi klubidest üle Eesti ja aidata klubisid ühislaagrite korraldamisel, suunates neid sarnastele õppekavadele. Antud projekt on planeeritud kestvusega 3+2 a. Projekti tutvustuse leiad SIIT.

Õppe-ja treeningkogunemised toimuksid 2-3 korda aastas ja laagritesse kutsutakse sportlasi, kes treenivad erinevas vanusegrupis. Õppe- ja treeningkogunemise eesmärk on noorratturite koolitamine, parandamaks nende rattasõidu oskusi kaasates meie tublimaid selle ala spetsialiste (Martin Loo, Sigvard Kukk, Caspar Austa jt). Lisaks sportlastele kaasatakse siia ka noortreenereid tõstmaks nende taset noorsportlaste ettevalmistamisel.

Sihtrühm

 1. Noorsportlased (vanuses 14 aastat ja nooremad), nii poisid kui tüdrukud.
 2. Treenerid (III – V taseme tasemekoolitus)

Põltsamaa ühislaagri lühike tutvustus

Põltsamaa oma looduslike võimalustega on antud laagri läbiviimiseks ideaalne koht keset Eestit. Põltsamaa on kui väike Veneetsia oma sildade ja lossiga ning noortelaagriks väga ilus ja turvaline. Siin on olemas MTB treeninguteks Kuningamägi ja selle ümbrus. Lähedal on Kamari järv ilusa ranna alaga. Põltsamaa kool oma spordihoone, jõusaali ja õues asuvate palliplatsidega võimaldab lastel tegeleda ka üldiste kehaliste tegevustega.

Põltsamaa laagri esialgne päevakava. Korraldajad jätavad õiguse teha päevaplaanis muutusi ekstreemsete ilmaolude ilmnemisel.

8:00 Äratus
8:15 Hommikuvõimlemine
9:00 Hommikusöök
10:30-12:30 Treening I. Treening maastikurattal Kuningamäe ümbruses.
13:30 Lõuna
14:00-15:00 Vaikne tund
15:15 Vahepala (kerge amps, enne treeningut)
16:30-18:00 Treening II. Erinevad treeningud: kas rattatreening, ÜKE (pallimängud, ujumine, matk jne) või akadeemiline loeng eelpool kirjeldatud kahel teemal.
19:00 Õhtusöök
19.30 Erinevad tegevused

Noortele suunatud tegevuste lühitutvustus

Suvelaagris Põltsamaal keskendutakse M/N14 vanuserühmas XCO elementidele ja tehnika arendamisele ning M/N12 nii maastiku, kui ka lihtsamate XCO elementide tehnikale. Noorsportlastele on planeeritud ka kaks akadeemilist tundi toitumine ja pühendumine treeningutele. Esimene neist keskendub toitumisele kodus ja treeningutel. Teine tund püüab avada noortele teemat kuidas tänapäeva keerukas nutimailmas pühenduda treeningutele, saavutamaks paremaid sportlikke tulemusi. Viimast teemat tuleb lastele tutvustama ja nendega arutlema Urmas Karlson. Seega tõotab tulla huvitav eelenevate aegade ja tänapäeva rattaspordi sarnasuste ja erinevuste üle arutlemine.

Treeneritele suunatud tegevuse lühitutvustus

Aastal 2022 õppe- ja treeningkogunemistel on planeeritud koolitused III-V taseme treeneritele, kas uue taseme taotlemiseks või vana säilitamiseks. Vastavad õppekavad kooskõlastatakse EJL-ga. Teooria loenguid veavad õppejõud Eesti Ülikoolidest ja näidistreeninguid viivad läbi meie endised rattaprofid. Praktiline töö viiakse läbi noortelaagris osalevate treeningruppidega treeningtunnis.

Treeneritel on võimalik koguda maksimaalselt 24h erialalist koolitust:

 1. Treener, kes osaleb laagri tegevustes ja juhendab endast madalama katekooriaga treenerit samal ajal võib saada kuni 12h tundi
 2. Treener, kes on stažööriks kogu laagri aja ja osaleb samuti laagri tegevustes võib samuti omandada kuni 12h tundi
 3. Treener, kes tuleb ja osaleb Treeneri koolituses saab kahe päevaselt koolituselt 12 tundi.

Kokku laagris osalemisel (erinevas rollis) + Treenerite koolitus = 24h

Seega ootame laagrisse erinevaid treenereid üle Eesti. Tule osale laagris treeningutel ja saa lisaks koolitustunde. Kõik erinevad dokumnedid antud rollideks on toodud Treeneri koolituse failis lisade all.

Põltsamaa Treeneri koolituse täpsem kava koos kõigi koolitust puudutavate tutvustavate materjalidega leiad SIIT.

Põltsamaa laagri tasud

 1. Noorsportlase laagri tasu 4.-9. juuli on 200 eurot, mis sisladab endas: majutus, kolm söögikorda päevas pluss vahepala, laagrisärk, rataste hoid ja võimalus teostada rattapesu, 2 teooria loengut pluss üks loeng koos treeneritega, treeninguid tublide treeneritega.
 2. Treenerite koolituse tasu 5.-6. juuli on 75 eurot ja laagris osalevale treenerile 30 eurot.

Treenerite koolitus sisaldab endas: ühte teooria koolituse päeva koos lektoritega, ühte praktilise õppe päeva, kaks lõunasööki, laagrisärk, koolituse materjale nii veebis kui paberkandjal (vastavalt vajadusele).

Registreerimine laagrisse ja täpsem info

Antud laagrisse registreerimine on avatud ning kestab kuni 15. juunini. Kõik kes soovivad antud laagris osaleda saavad end kirja panna allolevatel linkidel.

EJL Noortelaagris saab osaleda noor kes, vastab järgmistele tingimustele:

 1. On vähemalt 10-aastane
 2. Ei ole algaja tasemel (korraldajad jätavad õiguse seda kontrollida ja keelduda algajaid laagrisse võtta). Antud fakt on oluline ohutust silmas pidades.
 3. On täitnud korrektselt registreerimisvormi ja täitnud kõik kohustuslikud väljad
 4. On tasunud laagrimaksu koheselt peale nimekirja avalikustamist.

Peale 15. juunit avalikustatakse laagris osalejate noorte ja treenerite nimekiri EJL lehel ja saadetakse ka uudiskirjana klubidesse. Peale nimekirja avalikustamist toimub ka laagritasude maksmine klubidele esitatud arvete alusel.

Laagris on kohtade arv piiratud ning seega teostatakse noorratturite valik 2022. aasta kevadiste maastikuratta võistluste alusel. Valik tehakse järgmiste võistluste alusel:

 1. Rattapood cup´i kolm etappi (Maardu, Viimsi ja Pirita)
 2. Eesti Olümpiakrossi Karikasarja (XCO) kolm etappi (Narva, Keila ja Pirita)

Registreerimise lingid:

Registreerimine treenerile: https://forms.gle/G9gADgBWPqxswH839

Registreerimine noorsportlasele: https://forms.gle/FtTKNkckFbgvyMv87

Kohtumiseni Põltsamaal!


Impression
X