Mätik jõudis Belgia ühepäevasõidul taas TOP10 sekka, võit meeskonnakaaslasele

Oliver Mätik

Belgias peetud juunioride ühepäevasõidul E3 Saxo Classic (UCI 1.1; 117,7 km) pälvis eelmisel nädalal võidutsenud Oliver Mätik (Cannibal – Victorious U19 Development Team) 6. koha.

Esikoha peale sprintis suur grupp, kuhu kuulus 45 ratturit. Teiste hulgas oli ka teine eestlane Ron Rooni (Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team), kes sai kirja 43. tulemuse. Võistluse võitis Mätiku meeskonnakaaslane Seth Dunwoody (2:47.12) belglaste Matijs van Strijthemi (Van Moer Logistics Cycling Team) ja Jasper Schoofsi (ACROG-Tormans) ees.

„Raske päev oli,“ tõdes Mätik. „Tempo oli pidevalt üleval ja peale tõuse oli grupp ribadeks, aga lõpuks jooksis ikkagi kõik kokku ja leppisime kokku, et sprindime iirlase Seth Dunwoody peale. Vedasin ta lahti ning ta suutiski võita. Kokkuvõttes võib päevaga väga rahule jääda. Peale eelmise nädala võitu oli parem tunne, sest enesekindlus oli olemas, et suudame uuesti võita.“

Tšehhis alanud juunioride velotuuril GP West Bohemia (UCI 2.1) ei saanud Joonas Jaht (Gepla-Watersley R+D Road Team) tulemust 120,6-kilomeetrisel avaetapil kirja. Võidu pälvis kodupubliku rõõmuks Pavel Šumpik (Roman Kreuziger Cycling Academy; 2:51.35).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X