Dauphine velotuuri alustas võidukalt Laporte

Prantsusmaal alanud Dauphine velotuuri avaetapil (158 km) võidutses prantslane Christophe Laporte (Jumbo-Visma). Eestlased Madis Mihkels ja Rein Taaramäe (Intermarche–Circus–Wanty) lõpetasid võistluse kohtadel 104. ja 123.

Seejuures neelas peagrupp vaid kümme meetrit enne finišijoont kinni üksi ees sõitnud Mihkelsi ja Taaramäe klubikaaslase Rune Herregodtsi, kes sai kirja lõpuks kolmanda koha. Napilt enne joont jõudis temast veel mööduda teise koha pälvinud Matteo Trentin (UAE Team Emirates). Eestlasid kaotasid võitjale kümne minuti ja 24 sekundiga.

Esmaspäeval on kavas 167,3-kilomeetrine etapp. Dauphine velotuur lõpeb pühapäeval.