Toetame üheskoos Kristo Enn Vaga käivitatud annetuskampaaniat “Sõda on vaid rattasõidu kaugusel”

Kristo_Enn_Vaga_RideForTheVictory

Riigikogu liige ja mullu grupisõidus harrastusratturite Balti meistriks kroonitud Kristo Enn Vaga sõidab jalgrattaga Tallinnast Kiievisse, et koguda Ukraina võitlejatele annetusi hädavajalike 4×4 autode ja droonide soetamiseks. Toetame endist Eesti Jalgratturite Liidu koondise liiget ja kahel aastal Prantsusmaa amatöörklubis võistelnud Vagat üheskoos.

Annetada on võimalik siin: https://www.help99.co/patches/ride-for-the-victory

“Koostöös Vabariigi Valitsusega püüame iga päev leida uusi viise, et aidata Ukraina selles sõjas võidule. Tundsin siiski, et äkki on veel midagi, mida saaksin omalt poolt ära teha,” ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Kristo Enn Vaga.

“Sõites jalgrattaga Tallinnast Kiievisse soovin hoida avalikkuse teadvuses fakti, et sõda käib endiselt meie vahetus läheduses – jalgratta sõidu kaugusel – ja me peame tegema kõik endast oleneva, et see sõda ei jõuaks jalutuskäigu kaugusele,” lisas Vaga.

Distants Tallinnast Kiievisse on umbes 1700 kilomeetrit ning kohalejõudmiseks kulub nädal. Sõit algab 26. aprillil kell 8.00 Vabaduse väljakult. Rahalisi annetusi kogutakse koostöös NAFO organisatsiooniga, et soetada Ukraina erioperatsioonide vägede UAV-üksusele ja 79. brigaadile hädavajalikke 4×4 autosid ning FPV droone. Öövaatluskaamerate, poritõrjerehvide ja integreeritud droonisegamisseadmega varustatud kahe pikapi soetamiseks vajatakse 18 000 eurot ning 35 FPV drooni jaoks 14 000 eurot. Seega on minimaalne eesmärk koguda 50 000 eurot. Need vahendid on Ukraina sõduritele rindel päästerõngaks.

Kristo Enn Vaga rattasõitu saab jälgida NAFO instagrami lehel: https://www.instagram.com/69thsniffingbrigade/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X