Maastikumaratoni viiendal kilomeetril kehvasti kukkunud Meier lõpetas võistluse siiski neljandal kohal

Maaris Meier

Hispaanias Jerez de Los Caballeros peetud 84-kilomeetrisel maastikumaratonil Templarios (UCI C1) pälvis viiendal kilomeetril kukkunud, kuid seejärel siiski võistlust jätkanud Maaris Meier eliitnaiste konkurentsis 4. koha.

Esimese koha teenis hispaanlanna Cristina Moran Roza ajaga 4:33.16. Talle järgnesid kaasmaalanna Maria Del Pilar Fernandez Hernandez (4:33.51) ja Andorra maastikurattur Jessica Cruz Carrera (4:48.04). Neljandana üle lõpujoone sõitnud Meieri ajaks mõõdeti 5:17.51.

„Naiste start oli viis minutit peale meeste oma. Saime grupis sõita umbes viis kilomeetrit, kui võistlussituatsioon viis kukkumiseni. Mul polnud mahti reageeridagi, kui juba olin maas. Kokkupuude maaga oli valus, parem külg oli kõik lõhki. Esialgne mõte oli, et nüüd ongi võistlus läbi, kuid kui ennast sai üle vaadatud, mõtlesin, et prooviks jätkata,“ kirjutas Meier oma blogis. „Rattal oli aga käiguvahetaja polt, mis seda lenksu küljes hoiab, ära tulnud ja pendeldas lihtsalt kaabli küljes, seega hakkasin stardi poole tagasi sõitma. Järgmisel hetkel meenus, et ega mind seal keegi ei oota, sest ainukesed abilised olid läinud esimesse joogipunkti. Keerasin siis uuesti ringi.“

„Joogipunktis aitas võistluse mehhaanik ratta korda teha. Kuna midagi kuskilt väga hullusti ei valutanud, otsustasin edasi võistelda. Püüdsin isegi mõned naised kinni,“ jätkas Meier. „Kõige rohkem valmistab hetkel muret vasaku käe laba, mis küll katki ei läinud, aga on kergelt paistes. Lasen kehal nüüd puhata ja paistab, millal uuesti starti pääsen.“

Eliitmeeste klassis pälvisid kaksikvõidu sakslased Simon Steibjahn (3:36.52) ja Jakob Hartmann (3:37.07). Kolmanda koha sai hispaanlane Victor Manuel Fernandez Grande (3:41.30).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X