Gert Kivistik lõpetas mägise velotuuri Austrias kaheksandas kümnes

Gert Kivistik

Austrias peetud 14. Oberösterreichi velotuuril (UCI 2.2) pälvis Gert Kivistik (ATT Investments) 79. koha. Mitmepäevasõidu võitis itaallane Luca Vergallito (Alpecin – Deceuninck Development Team).

Velotuuril oli kavas proloog ja kolm grupisõidu etappi, kus Kivistik sai vastavalt 13., 87., 80. ja 83. koha. Võitjale kaotas ta nelja päeva kokkuvõttes 17 minuti ja 12 sekundiga. „Oli teada, et see tuur on pigem ronijatele sobilik ning enda jaoks tuleb see pigem treeningvõistlus,“ ütles Kivistik. „Proloogi tegin küll suhteliselt kenasti, kuid mõned pisivead tulid sisse ja sellest piisas, et mitte TOP6 hulka pääseda.“

„Esimesel etapil oli keskmine temperatuur üle 30 kraadi, mis tegi võistlemise jällegi raskemaks, sest viimane treening sai Eestis tehtud 15 kraadiga. Sellest tulenevalt oli kuum ilm oli kehale “üllatus”, lisaks pole viimasel ajal saanud tõuse sõita,“ jätkas Kivistik. „Ühesõnaga ettevalmistus sellisele võidusõidule oli suhteliselt puudulik. Järgnevad etapid olid veelgi raskemad, kuid sain tuuriga ühele poole ning ehk järgmisel võidusõidul saan paremat minekut näidata.“

Itaallase Vergallito järel pälvis teise koha hispaanlane Oscar Cabedo (Team Vorarlberg (+0.01) ja kolmanda koha austerlane Martin Messner (WSA KTM Graz p/b Leomo; +0.09). Teise eestlasena võistelnud Mihkel Räim jättis velotuuri pooleli teisel etapil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X