Pruus pälvis maastikumaratoni MK-etapil Itaalias 26. koha, Steinburg kukkus ja katkestas

Peeter Pruus

Itaalias peetud maastikumaratonide maailma karika sarja etapil sai Peeter Pruus (Buff Megamo Team) eliitmeeste konkurentsis 26. koha. Eliitklassi naistega võistelnud Greete Steinburg (Cannondale Vas Arabay) kukkus ja pidi võistluse katkestama.

Sajakilomeetrisel ja 3800 tõusumeetriga ränkraskel etapil sai eliitklassi meeste seas esikoha Colombia maastikurattur Diego Alfonso Arias Cuervo (Hubbers – Polimedical Racing Team) ajaga 4:44.57. Teisena finišeeris tšehh Martin Stošek (Canyon Northwave MTB Team; 4:46.09) ja kolmandana itaallane Fabian Rabensteiner (Wilier-Pirelli Factory Team MX; 4:47.26). Pruus lõpetas ajaga 4:58.08.

„Mul oli hea rütm kuni esimese tõusu keskpaigani, peale seda oli puhas kannatamine. Pikad tõusud ei ole minu lemmikud,“ kirjutas Pruus sotsiaalmeedias. „Üleüldises plaanis oli tõusudel enesetunne hea. Laskumistel kaotasin palju aega, sest peale õlavigastust otsin endiselt veel enesekindlust. Siiski on mul hea meel, et saan taas võistelda ja liigun õiges suunas.“

Eliitklassi naiste seas pälvis võidu sakslanna Adelheid Morath ajaga 5:55.31. Teise koha teenis Lejla Njemcevic (5:59.23) ja kolmanda koha Vera Looser (6:00.03). Steinburg kukkus 63. kilomeetril ning katkestas. Eestlanna sõnul tundis ta end juba stardist kehvasti kõhuvalu tõttu ning tegemist oli raskeima võistlusega, millel ta kunagi osalenud on.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Prantsusmaal Laissac-Aveyronis maastikumaratoni Euroopa meistrivõistlused, kus on eestlastest stardis Greete Steinburg, Liisa Ehrberg, Janelle Uibokand, Maaris Meier ja Peeter Pruus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X