Maanteeratturite maailmameistrivõistlused Belgias

Eesti maanteeratturite koondist esindab 19.-26. septembril Belgias Flandrias toimuvatel grupisõidu ja  individuaalse temposõidu maailmameistrivõistlustel 17 sportlast.

Piirkond valiti maailmameistrivõistluste 100. aastapäevaks korraldama, kuna oli omal ajal üks Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI asutajariikidest. Viimase saja aasta jooksul on Belgia korraldanud maanteerattasõidu maailmameistrivõistlusi üheksa korda, neist kuus olid Flandrias, kus maailmameistriks on kroonitud 26 sportlast. Esimene UCI maanteeratturite maailmameistrivõistlus toimus aastal 1921. Taani pealinn Kopenhaagenis, mis oli sel ajal mõeldud vaid amatööridele. Järgnevatel aastatel on kroonitud absoluutsed parimad kandma maailmameistri valget vikerkaarevärvides meistrisärki.

Maailmameitsrivõistlused 19.-26.09 Belgia
19.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Elite individual Time Trial Eraldistart mehed eliit kl 14.30-16.55 (BEL) – eestlased ei osale
20.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Under 23 individual Time Trial Eraldistart mehed U23 kl 10.40-12.50 (BEL) – Rait Ärm, Joonas Kurits
20.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Women Elite individual Time Trial Eraldistart naised eliit kl 14.40-16.40 (BEL) – eestlased ei osale
21.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Women Junior individual Time Trial Eraldistart naisjuuniorid kl 10.30-12.20 (BEL) – Laura Lizette Sander, Elisabeth Ebras
21.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Junior individual Time Trial Eraldistart meesjuuniorid kl 14.55-17.05 (BEL) – Madis Mihkels, Romet Pajur
22.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Team Time Trial Mixed Relay Eraldistart tiimidele – eestlased ei osale
24.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Junior Road Race Grupisõit meesjuuniorid kl 08.15-11.15 (BEL) – Madis Mihkels, Romet Pajur, Frank Aron Ragilo, Lauri Tamm, Aaron Aus
24.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Under 23 Road Race Grupisõit mehed U23 kl 13.25-17.40 (BEL) – Rait Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko, Artjom Mirzojev
25.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Women Junior Road Race Grupisõit naisjuuniorid kl 08.15-10.15 (BEL) – Kirke Reier, Elina Tasane, Laura Lizette Sander, Elisabeth Ebras
25.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Women Elite Road Race Grupisõit naised eliit kl 12.20-16.45 (BEL) – Aidi Gerde Tuisk
26.09 Belgia, Flandria UCI Road World Championships, Men Elite Road Race Grupisõit mehed eliit kl 10.25-17.00 (BEL) – Martin Laas, Karl Patrick Lauk, Norman Vahtra, Oskar Nisu

Vaata teleülekandeid MM-i võistluspäevadest Eurosport 1 kanalilt:

Pühapäev 19.09 kl 16 – 18.15  mehed
Esmaspäev 20.09 kl 11.35 – 14.10 mehed
Esmaspäev 20.09 kl 15.30 – 18 naised
Teisipäev 21.09 kl 11.25 – 13.30 naised
Teisipäev 21.09 kl 16 – 18.15 mehed
Kolmapäev 22.09 kl 15.20 – 18.05 tiimide sõit
Reede 24.09 kl 09.10 – 12.20 mehed
Reede 24.09 kl 14.20 – 18.55 mehed
Laupäev 25.09 kl 09.10 – 11.30 naised
Laupäev 25.09 kl 13.15 – 18.05 naised
Pühapäev 26.09 kl 11.15 – 18.20 mehed

🔴 Võistluste tulemused: https://www.tissottiming.com/2021/crdwch/en-us/uci
Osalevad riigid ja võistlejad siin

Loe veel:
ERR Sport
Eesti koondist esindab maanteeratturite MM-il 17 sportlast

Postimees Sport
MMil veab Eesti koondist Martin Laas

Impression