Itaallanna krooniti eliitnaiste grupisõidus maailmameistriks, Tuisk tulemust kirja ei saanud

243126500_1977510945744951_9035772742625941914_n

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel teenis eliitnaiste grupisõidus esikoha 23-aastane itaallanna Elisa Balsamo.

157,7-kilomeetrisel grupisõidul jäi viimaseks ringiks ette väike grupp, kus domineeris Hollandi koondis. Paistis, et ka tänavu ei saa neile keegi vastu, kuid itaallannad arvasid teisiti. Samal ajal, kui kilomeeter enne finišit Hollandi naiste rong logises, liikusid itaallannad kindlalt grupi ette ja võtsid tempo tegemise enda peale. Seejärel pani Elisa Longo-Borghini gaasi põhja ning tema taga suutsid ära istuda vaid naiskonnakaaslane Balsamo ja Marianne Vos. Kui Balsamo sprinti alustas, siis ei olnud Vosil enam palju vastu panna ning nii läkski maailmameistritiitel Itaaliasse.

Kolmanda koha teenis poolatar Katarzyna Niewiadoma. Esikümnesse mahtusid veel ungarlanna Kata Blanka Vas, kuubalanna Arlenis Sierra, kanadalanna Alison Jackson, hollandlanna Demi Vollering, taanlanna Cecilie Uttrup Ludwig, sakslanna Lisa Brennauer ja ameeriklanna Coryn Rivera. Ainsa eestlannana startinud valitsev Eesti grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk oma MM-debüüdil tulemust kirja ei saanud.

Fotod Tornanti cycling photography

Aidi Gerda Tuisk

Pühapäeval lõppevad maailmameistrivõistlused meeste grupisõiduga. Eesti koondist esindavad Martin Laas, Karl Patrick Lauk, Oskar Nisu ja Norman Vahtra.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. Lisaks täname head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti juunioride koondise peasponsor.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X