Kolm Eesti naisjuuniorit lõpetas MM-il 20 parema hulgas 

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel lõpetas kolm Eesti naisjuuniori grupisõidus 20 parema hulgas. Elisabeth Ebras sai 17., Laura Lizette Sander 19. ja Elina Tasane 20. koha.
Maailmameistriks krooniti Suurbritannia rattur Zoe Backstedt, kes alistas 75-kilomeetrise distantsi järel lõpuspurdiga ameeriklanna Kaia Schmidi. Backstedt, kes temposõidus sai kaela MM-hõbeda, proovis küll mitmeid kordi Schmidi enne finišit maha raputada, kuid tulutult ja nii jätkus põnevust viimaste meetriteni.
Pronksmedali teenis valitsev Euroopa meister Linda Riedmann, kes oli kiireim 57 sekundit hiljem finišeerinud peagrupis. Samas grupis ületasid lõpujoone ka Ebras, Sander ja Tasane, kes kõik näitasid sõidu jooksul üles aktiivsust. Kirke Reier ületas lõpujoone 58. kohal, kaotades võitjale kuue minuti ja 28 sekundiga.
Laupäeval jagatakse MM-il välja veel eliitnaiste grupisõidu medalikomplekt. Eesti koondist on esindamas Hispaania profiklubis Eneicat – RBH Global väntav Aidi Gerde Tuisk.
Eesti Jalgratturite Liit tänab maanteeratturite meesjuunioride koondise peasponsorit Graanul Invest AS toetuse eest. Lisaks täname toetuse eest Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X