Kuni 23-aastaste ratturite maailmameistriks krooniti itaallane, Kurits 66.

243064936_1976736032489109_6702068821277537855_n
Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel võitis kuni 23-aastaste meeste grupisõidu itaallane Filippo Baroncini. Eestlased paremate sekka ei mahtunud.
 
Baroncini võttis 161,1-kilomeetrisel grupisõidul ette soolorünnaku eelviimasel tõusul, kus finišini jäi 5,5 kilomeetrit. Peagrupp jõudis itaallasele kandadele, kuid Baroncini teenis siiski MM-tiitli kahesekundilise eduga. Teisele kohale sprintis end Eritrea rattur Biniam Ghirmay Hailu ja kolmandale hollandlane Olav Kooij.
 
Eesti koondise ratturitest said Joonas Kurits 66. (+3.32) ja Rait Ärm 76. (+4.30) koha. Artjom Mirzojev ja Gleb Karpenko tulemust kirja ei saanud.
 
„Rait kustus lõpus ära lõpus, kuid Joonas sõitis enda taseme välja,“ ütles Eesti U-23 koondise peatreener Rene Mandri. „Artjom panustas sõidu algul teiste abistamiseks nii palju kui suutis. Joonase jaoks käis lõpuks rada natuke üle jõu ning Rait polnud sellises vormis nagu vaja olnuks.“
 
Laupäeval asuvad MM-il võistlustulle naisratturid. Juunioride seltskonnas esindavad Eesti koondist Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Kirke Reier ja Elina Tasane, eliitklassis Aidi Gerde Tuisk.
 
Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. Lisaks täname head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti juunioride koondise peasponsor.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X