Madis Mihkels tõi Eestile maanteeratturite MM-il 24-aastase vaheaja järel medali

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel teenis Madis Mihkels 24-aastase vaheaja järel Eestile medali meesjuunioride grupisõidus.

121,4-kilomeetrisel võistlusel teenis soolovõidu norralane Per Strand Hagenes (2:43.48), edestades 19 sekundiga prantslast Romain Gregoire’d ja 24 sekundiga peagruppi, milles oli kiireim Mihkels.

„Teadsin, et see rada istub mulle päris hästi, aga olin ka suhteliselt kindel, et norrakas ja prantslane, kes siin vastavalt esimene ja teine olid, on väga tugevad ja nii ka oli. Nad sõitsid enne lõppu viiekesi minema, aga ees toimus kukkumine, mille läbi kolm venda saadi kätte ja nad jäid kahekesi ette. Ma siis seda muidugi ei teadnud ja tegin oma finišit, mis tuli päris hästi välja. Võitsin päris lihtsalt. Seda, et see sprint oli kolmanda koha peale kuulsin alles hiljem. Ma olen medali üle väga õnnelik,” ütles Mihkels.

Väga head sõitu tegid ka teised Eesti koondise juuniorid. Romet Pajur sai 11., Frank Aron Ragilo 21., Aaron Aus 52. (+8.26) ja Lauri Tamm 58. (+8.26) koha.

Viimati teenis eestlane maanteeratturite maailmameistrivõistlustel medali 1997. aastal, kui pronksi sai kaela meesjuunioride grupisõidus Margus Salumets.

Reedel on kavas veel kuni 23-aastaste meesratturite grupisõit, kus eestlastest on stardis Rait Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko ja Artjom Mirzojev.

Madis Mihkels MM 2021
Esimene koht Norrale Per Strand Hagenes, teiseks tuli prantslane Romain Gregoire ja kolmada koha võitis Madis Mihkels

Romet Pajur 2021
11. koht Romet Pajur Belgias Flandrias MM 2021

Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. Lisaks täname head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti juunioride koondise peasponsor.

Loe veel:

ERR Sport Madis Mihkels: medal oli üllatus!
ERR Sport Mihkels võitis jalgratta MM-il grupisõidus pronksmedali
Delfi Sport Eesti rattur võitis juunioride MM-il grupisõidus pronksmedali!
Õhtuleht Sport SUPER! Noor eestlane võitis juunioride MMil grupisõidus pronksmedali