Madis Mihkels: medal oli üllatus!

insta Madis Mihkels
Jalgratta maanteesõidu maailmameistrivõistlustel Belgias võitis meesjuunioride 121,8-kilomeetrises grupisõidus kolmanda koha Eesti jalgrattur Madis Mihkels.
 

Maailmameistrivõistluste medal on Eesti rattaspordis haruldane saavutus. 18-aastane tartlane Madis Mihkels võitis maanteesõidu MM-ilt Eestile medali 24-aastase vahe järel. Mihkelsi jaoks pole see esimene kord ajalugu teha. Paar aastat tagasi võitis ta Euroopa noorte olümpiafestivalil Bakuus kaks kuldmedalit, olles parim nii grupisõidus kui temposõidus.

“Julgen pakkuda, et minu jaoks on see tähtsam, kui need kaks kulda seal noorte olümpiafestivalil. Maailmameistrivõistlused jalgrattaspordis on üks tähtsamasid asju iga ratturi jaoks ma arvan. Rada sobis hästi minu profiiliga. Väiksed künkad ja sile lõpp, ma olen sellistell radadel varem ka hästi sõitnud, aga see võib sobida ka paljudele teistele. Minu jaoks mingi medal kindel ei olnud, see oli ikka üllatus,” ütles Mihkels.

Samad ratturid, kes edestasid Mihkelsit Belgias toimunud MM-il, norralane Per Strand Hagenes ja prantslane Romain Gregoire, jagasid kulla ja hõbeda ka paar nädalat varem Euroopa meistrivõistlustel Itaalias, kus Mihkels saavutas seitsmenda koha.

“Euroopa meistrivõistlused jäid minu jaoks natuke raskeks. Seal oli nelja kilomeetrine tõus sees, mida oli vaja kaheksa korda võtta. Viimasel ringil ei jaksanud ma liidritega kaasa minna. Muidugi, esimesed kaks meest on praegu natukene teisest puust ka.”

MM-iga lõppes Mihkelsi viimane hooaeg juunioride vanuseklassis, mis tervikuna võinuks ka edukam olla.

“MM pani ilusa punkti sellele, olen rahul. Ungaris saavutasin rahvuste karika etapil kaks etapivõitu, aga samas ka kukkusin ja pidin Rahutuuri katkestama. Keha oli nii valus ja kange. Paar nädalat puhkan ja siis hakkan jälle trenni tegema. Järgmine aasta on U-23 vanuseklass ma ei julge nii kõrgeid eesmärke seada, aga kindlasti annan oma parima ja tahaks mõne profivõidu kirja saada.”

Oma esimese profilepingu loodab noormees allkirjastada sel sügisel. “On silmapiiril küll, aga ma hetkel sellest avalikult rääkima ei hakka, sest pean läbi rääkimisi,” lisas Mihkels.

ERR Sport Mihkels võitis jalgratta MM-il grupisõidus pronksmedali

Madis Mihkels MM 2021
Esimene koht läks Norrale Per Strand Hagenes, teine oli prantslane Romain Gregoire ja kolmas Madis Mihkels

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab maanteeratturite meesjuunioride koondise peasponsorit Graanul Invest AS toetuse eest. Lisaks täname toetuse eest Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X