Julian Alaphilippe krooniti teist aastat järjest maailmameistriks, eestlased katkestasid

242959016_1978388925657153_3837078342406639151_n
Belgias Flandrias lõppenud maanteeratturite maailmameistrivõistlustel kaitses meeste grupisõidus edukalt tiitlit prantslane Julian Alaphilippe. Ükski eestlane finišisse ei jõudnud.
 
Päeva esimesse suuremasse jooksikute gruppi kuulus ka Eesti koondise ridades sõitnud Oskar Nisu. Seejärel muutis Prantsusmaa koondis 268,3-kilomeetrise võistluse äärmiselt raskeks. Alaphilippe ründas, kui sõita oli jäänud ligi 58 kilomeetrit ning sai väikese grupiga eest. Seejärel proovis tiitlikaitsja veel kahel korral omakorda jooksikute seast minema sõita, kuid tulutult. Alaphilippe ei andnud aga alla ning ründas kolmandat korda ligi 20 kilomeetrit enne lõpujoont ning sedapuhku saatis prantslast edu. Finišisse jõudis ta ajaga viis tundi, 56 minutit ja 34 sekundit.
 
„Eelmine hooaeg oli tõeline unistus minu jaoks. Tänane sõit oli väga raske ja see võit on väga emotsionaalne. Ma olin väga motiveeritud ja tahtsin hästi sõita ning saada kirja võimalikult head tulemust,“ ütles Alaphilippe finišis. „Mu jalad olid täna suurepärased. See võit ei olnud nii planeeritud, aga ma andsin endast kõik ja mul pole sõnu. Viimastel kilomeetritel mõtlesin oma lapsele. Belgias on palju rattafänne, kes palusid mul hoogu maha võtta, aga mind motiveerisid need ebasümpaatsed sõnad ainult rohkem.“
 
Teise koha pälvis hollandlane Dylan van Baarle ja pronksi taanlane Michael Valgren. Grupis, mis kaotas võitjale 32 sekundiga, jäid medalist napilt ilma belglane Jasper Stuyven ja ameeriklane Neilson Powless. Martin Laas, Norman Vahtra, Karl Patrick Lauk ja Nisu finišisse ei jõudnud.
 
Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. Lisaks täname head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti juunioride koondise peasponsor.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X