Filippo Ganna krooniti teist aastat järjest temposõidus maailmameistriks

Belgias Flandrias alanud 100. maanteeratturite maailmameistrivõistlustel krooniti meeste temposõidus teist aastat järjest võitjaks itaallane Filippo Ganna.

Ganna kaotas seejuures 43,3 kilomeetri pikkuses temposõidus esimeses vaheaja punktis belglasele Wout van Aertile kuue sekundiga, teises jäi maha 0,8-ga ning viimase üheksa kilomeetriga suutis ise 5,3 sekundiga esikoha endale võtta ja Van Aerti teist aastat järjest hõbedale jätta. Ganna võiduajaks mõõdeti 47.47, mis teeb keskmiseks kiiruseks 54,3 km/h. Pronksmedali sai kaela Remco Evenepoel (+0.44).

Taanlast Kasper Asgreeni jäi kolmandast kohast lahutama kaks sekundit, viienda kohaga pidi leppima valitsev Euroopa meister Stefan Küng (+1.07) ja kuuendaga MM-i järel karjääri lõpetav Saksamaa legend Tony Martin (+1.18). Eestlasi stardis ei olnud.

Esmaspäeval jagatakse MM-medalid kuni 23-aastaste meeste ja eliitnaiste temposõidus. Eestlastest on võistlustules Joonas Kurits ja Rait Ärm.

Fotol: Filippo Ganna (Bettini Photos)