Tony Martin lõpetas karjääri MM-kullaga

242507151_1975187675977278_7133210710450739589_n

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel krooniti segateatesõidus võitjaks Saksamaa koosseisus Nikias Arndt, Max Walscheid, Lisa Klein, Tony Martin, Lisa Brennauer ja Mieke Kröger.

Saksamaale tõi 44,5 kilomeetri pikkusel tiimide temposõidus edu ühtlaselt tugevad vahetused nii meeste kui naiste seas. Maailmameistritiitli tõi aeg 50.49, mis teeb keskmiseks kiiruseks 52,5 km/h. Hõbedaga pidi leppima Holland (+0.13; Ellen van Dijk, Koen Bouwman, Jos van Emden, Annemiek van Vleuten, Riejanne Markus ja Bauke Mollema) ning pronksiga Itaalia (+0.38; Elena Cecchini, Edoardo Affini, Matteo Sobrero, Marta Cavalli, Elisa Longo Borghini, Filippo Ganna).

Ühtlasi tähendab see seda, et Saksamaa legend ja neljakordne temposõidu maailmameister Tony Martin lõpetab karjääri MM-kullaga. „See on parim võimalik lõpp, eks? Ma ei osanud unistadagi, et see nii edukalt läheb. Ma olen tervele võistkonnale tänulik. Eriti naistele, sest ma usun, et nende sõit tõigi meile täna võidu,“ avaldas Martin.

MM jätkub reedel, kui medalikomplektid jagatakse meesjuunioride ja kuni 23-aastaste meeste grupisõitudes. Eestlastest stardivad meesjuunioride seas Madis Mihkels, Romet Pajur, Frank Aron Ragilo, Lauri Tamm ja Aaron Aus. Kuni 23-aastaste meeste hulgas Rait Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko ja Artjom Mirzojev.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. Lisaks täname head toetajat Graanul Invest AS, kes on 2021. aastal Eesti juunioride koondise peasponsor.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X