Romet Pajur alustas EM-i meesjuunioride konkurentsis 14. kohaga

Screenshot 2021-09-08 at 13.33.46
Itaalias Trentos alanud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Romet Pajur 22,4-kilomeetrises temposõidus 14. koha.
Romet Pajur kaotas võistluse võitnud belglasele Alec Segaertile (26.26,61; 50,83 km/h) ühe minuti ja 26,99 sekundiga. “Eelmisel nädalal olin tõbine ja tundsin nõrgalt ennast. Võistluspäeval oli enesetunne juba aga päris hea, kuid jalg polnud tippvormis. Andsin endast parima ja jätsin kõik rajale, mis jätta oli,” ütles Pajur.
Romet Pajur
Romet Pajur UEC Road European Championships Men Junior – Individual Time Trial
Teise eestlasena stardis olnud Madis Mihkels sai 20. koha (+1.50,47). Seejuures oli Mihkels esimeses ajavõtupunktis kõrgel kolmandal positsioonil, ent eksis siis rajalt, mille tõttu kaotas oluliselt aega.
“Neli kilomeetrit enne finišit tegin ringteel vea ning sõitsin seejärel ka august läbi, mistõttu tuli kett maha. See jäi raami vahele kinni, pidin seisma jääma ja kasutasin probleemi lahendamiseks umbes ühe minuti,” kirjeldas Madis Mihkels toimunut. “Olen väga pettunud, aga õnneks on varsti MM-il uus võimalus.”
Euroopa meistrivõistluste hõbemedali teenis võitja kaasmaalane Cian Uijtdebroeks (+5.09) ja pronksi sai kaela prantslane Eddy Le Huitouze.
Madis Mihkels
Madis Mihkels UEC Road European Championships Men Junior – Individual Time Trial
Samal pikal distantsil võistelnud Laura Lizette Sander pälvis naisjuunioride konkurentsis 19. koha, kaotades Euroopa meistriks kroonitud venelannale Alena Ivantšenkole (29.11,82, 46,03 km/h) kolme minuti ja 8,09 sekundiga. Hõbemedali pälvis sakslanna Antonia Niedermaier (+0.31,78) ja pronksi hollandlanna Elise Uijen (+0.53,52).
“Andsin oma parima selle tunde ja jalgadega, mis mul täna oli, aga see ei olnud kindlasti minu maksimaalne tulemus,” nentis Sander võistluse järel.
Laura Lisette Sander
Laura Lisette Sander UEC Road European Championships Women Junior – Individual Time Trial
Neljapäeval stardivad võistlustulle Joonas Kurits ja Rait Ärm, keda ootab ees 22,4 kilomeetri pikkune temposõit. Lisaks jagatakse medalikomplektid välja eliitklassi naiste ja meeste ning kuni 23-aastaste naiste temposõidus. Eestlasi nendes sõitudes ei ole.
Eesti Jalgratturite Liit tänab maanteeratturite juunioride koondise peasponsorit Graanul Invest AS toetuse eest. Lisaks täname toetuse eest Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X