Madis Mihkels pälvis EM-il meesjuunioride grupisõidus 7. koha

Itaalias Trentos jätkuvatel maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Madis Mihkels 107,2-kilomeetrises meesjuunioride grupisõidus seitsmenda koha.

Kaheksaringlisel võistlusmaal jagasid omavahel medalid kolm jooksikut, kes jäid kümne sekundiga peagrupi ette. Euroopa meistriks krooniti prantslane Romain Gregoire (2:35.42), hõbe- ja pronksmedali said kaela norralane Per Strand Hagenes ja võitja kaasmaalane Lenny Martinez. Seitsmendal positsioonil lõpetanud Mihkels kaotas samuti võitjale kümne sekundiga.

“Minu jaoks oli tõus väga väga raske. Viimasel ringil saidki seal kolm venda puhtalt jõuga eest ära. Sprintisime siis neljanda koha peale, kuid paraku hakates umbes 150 meetrit enne lõppu belglase tuulest välja tulema puutusin oma esirattaga tema tagaratast ja kaotasin seetõttu paar kohta,” kirjeldas Mihkels. “Suures pildis jäin võistlusega rahule. Profiil ei olnud tegelikult mulle eriti sobilik ja olen rahul, et kestsin lõpuni ära.”

Viimasel ringil peagrupist maha jäänud Frank Aron Ragilo sai 42. koha, kaotades võitjale lõpuks ühe minuti ja üheksa sekundiga. Viiendal ringil parimatest maha jäänud Romet Pajur, Aaron Aus ja Lauri Tamm said vastavalt 67., 68. ja 74. koha, kaotades võitjale ligi kaheksa minutiga. Henry Grünberg seekord tulemust kirja ei saanud.

Reedel võistlevad Euroopa meistri tiitli nimel veel naisjuuniorid. Eesti koondist esindavad Kirke Reier, Elina Tasane ja Laura Lizette Sander. Võistlusmaa pikkuseks on 67,6 kilomeetrit.