Joonas Kurits lõpetas EM-il seitsmendas kümnes

Itaalias Trentos jätkuvatel maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel sai kuni 23-aastaste meeste grupisõidus ainsa eestlasena tulemuse kirja Joonas Kurits, lõpetades 62. positsioonil.

133,6-kilomeetrise võistluse järel krooniti Euroopa meistriks belglane Thibau Nys (3:06.57). Hõbe- ja pronksmedali teenisid itaallane Filippo Baroncini ja hispaanlane Juan Ayuso Pesquera.

Kurits lõpetas grupis, mis kaotas võitjale kuue minutiga ja sai 62. koha. Rait Ärm, Gleb Karpenko, Artjom Mirzojev ja Joosep Sankmann seekord tulemust kirja ei saanud.

“Tunne oli hea ja enda seisukohalt kõik klappis,” ütles Kurits võistluse järel. “Ettevalmistus sujust hästi, kuid tase on Euroopas lihtsalt selline, et sain aru, kui tahan kunagi esikohtade peale võidu sõita, siis pean tööd tegema.”

Euroopa meistrivõistlused lõpetatakse pühapäeval meeste grupisõiduga. Eesti koondist esindavad Gert Kivistik, Karl Patrick Lauk, Mihkel Räim, Rein Taaramäe ja Norman Vahtra.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest! 

EM 2021 U23 mehed
2021 UEC Road European Championships Men Under 23 – Individual Road Race vasakult Rait Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko, Joosep Sankmann, Artjom Mirzojev

Tulemused http://www.uec.ch/en/event/154/2021-uec-road-european-championships

Eesti maanteeratturite meeste koondis EM-il tulemust kirja ei saanud
Joonas Kurits lõpetas EM-il seitsmendas kümnes
Rait Ärm sai EM-il temposõidus 16. koha
Eesti naisjuuniorid EM-il tulemust kirja ei saanud
Madis Mihkels pälvis EM-il meesjuunioride grupisõidus 7. koha
Romet Pajur alustas EM-i meesjuunioride konkurentsis 14. kohaga
Maanteeratturite EM-ile sõidab 20-liikmeline Eesti koondis

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X