Mihkels sai Prantsusmaal 8. koha, Räime finiši Türgis rikkus kukkumine

Prantsusmaal jätkuva velotuuri Tour du Loir et Cher (UCI 2.2) teisel etapil (197,5 km) sai Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu2024) kaheksanda koha.

Võistluse jooksul eraldus peagrupist kuus meest, kelle seast selgus ka etapivõitja. Esikoha teenis taanlane Andreas Stokbro (Team Coop; 4:43.50), edestades uusmeremaalast Aaron Gate’i (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling) ja hollandlast Rick Ottemad (Metec – Solarwatt p/b Mantel). Peagrupp kaotas võitjale 34 sekundiga.

Teistest Team Ampler – Tartu2024 liikmetest sai Pauls Rubenis 35., Alekss Krasts 52., Artjom Köster 89., Joonas Kurits 90. ja Markus Knaapi 114. koha.

„Eest sõitsid kuus väga tugevat ratturit. Peagrupis ei näidatud eriti palju huvi üles, et neid püüda. Ka meie mehed olid natuke passiivsed, aga vähemalt teenisid nad täna natuke enesekindlust juurde ja nägid, et Madis on võimeline siin etappi võitma,“ ütles Team Ampler – Tartu2024 meeskonna spordidirektor Jaan Kirsipuu.

Stokbro kerkis etapivõiduga liidripositsioonile. Ottema kaotab talle ühe ja Gate nelja sekundiga. Mihkels on kokkuvõttes 33., Rubenis 47., Krasts 58., Köster 68., Kurits 92. ja Knaapi 121. positsioonil. Reedel on velotuuril kavas pikim, 213-kilomeetrine etapp.

Loe veel:
13.04 Team Ampler – Tartu2024 alustas velotuuri Prantsusmaal
14.04 Mihkels sai Prantsusmaal 8. koha, Räime finiši Türgis rikkus kukkumine
15.04 Madis Mihkels sai Prantsusmaal 2. koha ja jätkab parima noore särgis
16.04 Neljandal etapil viienda koha saanud Mihkels jätkab parima noore särgis
17.04 Mihkels lõpetas Prantsusmaal viimasel etapil 10. kohal ning jäi parima noorratturi arvestuses teiseks

Eesti valitseval grupisõidu meistril Mihkel Räimel (Burgos-BH) läks Türgi velotuuri (2.Pro) viiendal etapil (186,1 km) finiš aia taha, sest ta kukkus neli kilomeetrit enne lõppu, sõites lenksuga otsa ohutuspostile. „Õnneks midagi hullu pole, väikesed kriimud ja valus puus. Läks hästi. Seal polnud enam midagi päästa ja sõitsin rahulikult finišisse,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias.

Etapivõidu teenis Sam Welsford (Team DSM; 4:13.49). Teise koha sai Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) ja kolmanda Arvid de Kleijn (Human Powered Health). Räim ületas finišijoone 157. positsioonil, kaotust võitjale kogunes neli minutit ja 33 sekundit.

Kokkuvõttes esiotsas muutusi ei toimunud. Liidrina jätkab Eduardo Sepulveda (Drone Hopper-Androni Giacattoli), talle järgnevad Patrick Bevin (Israel – Premier Tech; +0.13) ja Jay Vine (+0.25). Räim on kokkuvõttes 142. kohal (+30.49). Velotuuri kuuendal etapil on kavas 201,5 kilomeetrit, seejuures finiš on lühikese tõusu otsas.