Prantsusmaal lõppes teise kategooria velotuur Tour du Loir et Cher. Madis Mihkels (Team Ampler – Taru2024) sai viiendal etapil (Blois – Blois; 97,5 km) kümnenda koha. Parima noorratturi arvestus langes eestlane teiseks.

Grupifinišis oli parim hollandlane Rick Ottema (Metec – Solarwatt p/b Mantel; 2:06.33), edestades prantslasi Valentin Retailleaud (AG2R Citroen U23 Team) ja Corentin Ermenault’d (AVC Aix-en-Provence). Samuti peagrupis lõpetanud Markus Knaapi sai 63. koha. Pauls Rubenis (+0.31) sai 79. ja Alekss Krasts (+0.54) 90. koha. Artjom Köster tulemust kirja ei saanud.

Tänu preemiasekunditele kerkis Retailleau parima noorratturi arvestuses Mihkelsist mööda ning pälvis esikoha, edestades eestlast viie sekundiga. „Tundsin end täna väsinuna esimesest ringist peale ja kannatasin kogu päeva, mistõttu ei suutnud särki kaitsta,“ tunnistas Mihkels võistluse järel.

Üldarvestuses pälvis võidu Tšehhi rattur Michael Kukrle (Elkov-Kasper), edestades Jeppe Aaskov Palleseni (Team ColoQuick) ja Retailleaud 21 sekundiga. Mihkels (+0.26) sai kokkuvõttes kuuenda, Knaapi (+2.06) 45., Krasts (+3.08) 53. ja Rubenis (+3.15) 54. koha.

Loe veel:
13.04 Team Ampler – Tartu2024 alustas velotuuri Prantsusmaal
14.04 Mihkels sai Prantsusmaal 8. koha, Räime finiši Türgis rikkus kukkumine
15.04 Madis Mihkels sai Prantsusmaal 2. koha ja jätkab parima noore särgis
16.04 Neljandal etapil viienda koha saanud Mihkels jätkab parima noore särgis
17.04 Mihkels lõpetas Prantsusmaal viimasel etapil 10. kohal ning jäi parima noorratturi arvestuses teiseks