Sander sai juunioride EM-il temposõidus 11. ja Pajur 13. koha

Portugalis Anadias alanud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel sai Laura Lizette Sander naisjuunioride temposõidus 11. ja Romet Pajur meesjuunioride temposõidus 13. koha.

22-kilomeetrisel tehnilisel võistlusmaal mõõdeti Sandri ajaks 35 minutit ja 24 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 37,3 km/h. Euroopa meistriks krooniti teistest üle pea jagu olnud sakslanna Justyna Czapla, kellele teise koha pälvinud prantslanna Eglantine Rayer kaotas 45 ja kolmanda koha saanud belglanna Febe Jooris 48 sekundiga. Sander kaotas võitjale ühe minuti ja 54 sekundiga.

“Jalad olid okeid, aga organism oli täna ikka veidi kinni kahjuks,” ütles Sander peale võistlust. “Arvan, et see oli selle kuumuse pärast. Siin pea ka hullult valutas tõusu otsas, aga muidu olen kohaga rahul.”

Teise eestlannana stardis olnud Elisabeth Ebrasel tuli kaks kilomeetrit enne finišit kett maha. Sakslannale kogunes lõpuks kaotust kaks minutit ja 24 sekundit, mis andis 18. koha.

“Ausalt öeldes arvan, et kuumus mind väga ei seganud ja usun, et oleksin ka TOP10 lähedale sõitnud, aga seekord läks nii,” nentis Ebras.
Elisabeth Ebras
Elisabeth Ebras – UEC Juniors & U23 European Championships 2022
Laura Lizette Sander
Laura Lizette Sander – UEC Juniors & U23 European Championships 2022

Meesjuunioride 22-kilomeetrises temposõidus sai Euroopa meistri tiitli Luksemburgi rattur Mathieu Kockelmann ajaga 28.06. Hõbemedali teenis belglane Jens Verbrugghe (+0.19) ja pronksi sakslane Emil Herzog (+0.35). Pajur kaotas võitjale ühe minuti ja 31 sekundiga ning sai 13. koha, Oliver Rüster jäi võitjale alla kolme minuti ja kaheksa sekundiga ning sai 33. tulemuse.

“Eks ma natuke ikka pettunud olen, sest ise sisimas lootsin paremat kohta, aga sõitsin endast kõik välja ja tegin oma sõitu nii nagu tegema peab,” ütles Pajur. “Grupisõit sobib mulle kindlasti rohkem. Nii kaua kui ma rattaga tegelenud olen ja kuumaga sõitnud, siis see ei ole mind heidutanud ja ma loodan, et ei tee ka grupisõidus midagi halba.”

Oliver Rüster
Oliver Rüster – UEC Juniors & U23 European Championships 2022
Romet Pajur
Romet Pajur – UEC Juniors & U23 European Championships 2022

Fotod: ITT Juniors European Championships
Fotod: Maantee Euroopa meistrivõistlused Anadia, Portugalis 7-10. juuli 2022 autor Adam Illingworth
Tulemused siin

Reedel, 8. juulil sõidetakse Portugalis esmakordselt segateatesõidud, kus esmalt võistlevad 22 kilomeetrit paaris sõites mehed ja seejärel 22 kilomeetrit paaris sõites naised. Juunioride võistlusel esindavad Eestit Ebras, Sander, Rüster ja Lauri Tamm ning kuni 23-aastaste sõidus Kristel Sandra Soonik, Aidi Gerde Tuisk, Karpenko ja Kurits.

09.07 Romet Pajur sai EM-il meesjuunioride grupisõidus 6. koha
08.07 Eesti juuniorid võitsid EM-il pronksi!
07.07 Joonas Kurits sai EM-il 20. koha, Gleb Karpenko vahetas poolel võistlusmaal ratast
07.07 Sander sai juunioride EM-il temposõidus 11. ja Pajur 13. koha
06.07 Laura Lizette Sander: keskendun EM-il temposõidule ja loodan esikümnesse pääseda