Eesti juuniorid võitsid EM-il pronksi!

Portugalis Anadias jätkuvatel maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pävis Eesti juunioride koondis esmakordselt sõidetud segateatesõidus pronksmedali.

Segateatesõidus tuli esmalt sõita kahel meesjuunioril paaris 22 kilomeetrit ja seejärel kahel naisjuunioril paaris 22 kilomeetrit. Euroopa meistri tiitli võitis Itaalia koosseisus Nicolas Milesi, Alessandro Cattani, Alice Toniolli ja Valentina Zanzi ajaga 1:02.20. Saksamaa nelik Fabian Wünstel, Louis Leidert, Jette Simon ja Hannah Kunz kaotasid neile 3,31 sekundiga.

Eesti koondis koosseisus Lauri Tamm, Oliver Rüster, Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander pälvis pronksmedali, kaotades Itaaliale 41,59 sekundiga. Seejuures saatis eestlasi ka väike tehniline ebaõnn, kui meesjuunioride vahetuses tuli korra rattal ketti maha tulemise tõttu seisma jääda. “Sõit läks hästi, koostöö oli sujuv, aga mäest laskumisel tuli Lauril kett maha, mistõttu kaotasime natuke aega,” kommenteeris Rüster esimest vahetust. Ebras lisas: “Meie vahetus läks väga hästi. Koostöö oli väga sujuv ja paremini ei oleks seekord saanud.”

Eesti kuni 23-aastaste ratturite koondis koosseisus Joonas Kurits, Gleb Karpenko, Kristel Sandra Soonik ja Aidi Gerde Tuisk said kaheksanda koha, kaotades võitjaks tulnud Saksamaa nelikule viie minuti ja 31 sekundiga. Hõbemedali pälvis Šveitsi koondis ja pronksi Holland.

Laupäeval, 9. juulil alustatakse EM-il grupisõitudega. Esmalt võistlevad 83,1-kilomeetrisel distantsil naisjuuniorid ja seejärel 125,9-kilomeetrisel võistlusmaal meesjuuniorid. Eestlastest on stardis Ebras, Sander, Pajur, Rüster, Tamm, Aaron Aus, Oskar Küüt ja Markus Mäeuibo.
Euroopa meistrivõistlused lõpetavad pühapäeval, 10. juulil kuni 23-aastaste ratturite grupisõidud. Naiste võitja selgub 104,5 kilomeetriga (5 ringi) ning meeste oma 147,3 kilomeetriga (7 ringi). Eesti koondise värvides võistlevad Soonik, Tuisk, Elina Tasane, Karpenko, Kurits, Madis Mihkels, Markus Pajur, Rait Ärm ja Artjom Köster.
Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

09.07 Romet Pajur sai EM-il meesjuunioride grupisõidus 6. koha
08.07 Eesti juuniorid võitsid EM-il pronksi!
07.07 Joonas Kurits sai EM-il 20. koha, Gleb Karpenko vahetas poolel võistlusmaal ratast
07.07 Sander sai juunioride EM-il temposõidus 11. ja Pajur 13. koha
06.07 Laura Lizette Sander: keskendun EM-il temposõidule ja loodan esikümnesse pääseda