Portugalis Anadias alanud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel sai Joonas Kurits kuni 23-aastaste meesratturite temposõidus 20. koha. Ratast vahetama pidanud Gleb Karpenko lõpetas 39. positsioonil.

22-kilomeetrisel ja väga kuumades tingimustes peetud temposõidul krooniti Euroopa meistriks belglane Alec Sedaert ajaga 27.25, mis teeb keskmiseks kiiruseks üle 48 km/h. Teise koha sai horvaat Fran Miholjevic (+0.50) ja kolmanda prantslane Eddy le Huitouze (+0.51). Valitsev kuni 23-aastaste ratturite temposõidu Eesti meister Kurits kaotas võitjale ühe minuti ja 51 sekundiga ning sai 20. koha.

„Arvestades asjaolusid – palav ilm ja tegelikult ei olnud rada mulle ka konti mööda, sest tuli palju asendist välja tulla, siis võib öelda, et võimsus oli enam-vähem, aga kohaga ei saa üldse rahule jääda,“ ütles Kurits võistluse järel. „Teadsin, et ilm on raudselt palav ja saan kuumapaugu, ent proovisin enne starti kõik õigesti teha. Alo Jakin oli mulle suureks abiks – valas külma vett seljale ja peale ning samuti oli külmakott seljal. Stardis oli veel väga hea tunne. Umbes kümnendal kilomeetril hakkas kuumus mõjuma.“

Teise eestlasena stardis olnud Gleb Karpenko pidi tehnilise probleemi tõttu poolel võistlusmaal ratast vahetama ning kaotas lõpuks võitjale viie minuti ja kahe sekundiga. See andis 39. tulemuse.

Reedel, 8. juulil sõidetakse Portugalis esmakordselt segateatesõidud, kus esmalt võistlevad 22 kilomeetrit paaris sõites mehed ja seejärel 22 kilomeetrit paaris sõites naised. Juunioride võistlusel esindavad Eestit Ebras, Sander, Rüster ja Lauri Tamm ning kuni 23-aastaste sõidus Kristel Sandra Soonik, Aidi Gerde Tuisk, Karpenko ja Kurits.

Võistluste koduleht, ajakava ja info.

Fotod: ITT U23 European Championships
Fotod: Maantee Euroopa meistrivõistlused Anadia, Portugalis 7-10. juuli 2022 autor Adam Illingworth
Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

09.07 Romet Pajur sai EM-il meesjuunioride grupisõidus 6. koha
08.07 Eesti juuniorid võitsid EM-il pronksi!
07.07 Joonas Kurits sai EM-il 20. koha, Gleb Karpenko vahetas poolel võistlusmaal ratast
07.07 Sander sai juunioride EM-il temposõidus 11. ja Pajur 13. koha
06.07 Laura Lizette Sander: keskendun EM-il temposõidule ja loodan esikümnesse pääseda