Pruus langes Volcati mitmepäevasõidu viimase etapi järel kokkuvõttes viiendaks

Peeter Pruus

Peeter Pruus sai Hispaanias toimunud Volcati mitmepäevasõidu neljandal etapil 15. koha, mis langetas eestlase kokkuvõttes viiendale kohale.

Viimasel etapil võidutses Pirmin Eisenbarth aga 1:34.33,3, edestades Xavier Ariza Garciat 0,2 ja Alexey Medvedevi 0,4 sekundiga. Pruus kaotas võitjale ühe minuti ja 41,1 sekundiga.

“Soojendus läks plaanipäraselt ja tunne oli normaalne ning võistluse alguses oli tempo mõistlik, ent kui jõudsime tõusudeni, tundsin ennast ebamugavalt,” rääkis Pruus etapi järel. “Muidugi tempot tõsteti ka tunduvalt ja poole maal ühel pikal tõusul tõmbas hinge täiesti kinni – ei saanud korralikult hingata. Kerge vilin kopsudes ning jalgadest kadus jõud. Nagu tempolimiit oleks peal, teatud jõu näitajate ja pulsi juures ei suutnud enam korralikult vajutada (tavalisest palju madalamal). Langesin tõusu lõpuks 20 piirimaile. Joogipunktis kaotasin esimestele juba ligi kolm minutit. Edasi siledamal osal andsin endast kõik, et vahe esimestega võimalikult väiksena hoida. Püüdsin mehi üpris palju kinni ja enamuse ajast tegin mina ees tööd, kuigi tunne ei olnud palju parem. Vajutasin nii palju kui tuli ja lõpuks sain vahe 1,5 minuti peale. Kokkuvõttes olen üpris pettunud eilse päeva üle.”

Üldarvestuses pälvis esikoha Pruusi meeskonnakaaslane Hans Becking, kellele järgnesid Marc Stutzmann (+1.37) ja Riccardo Chiarini (+2.15). Pruus kaotas võitjale kolme minuti ja 55 sekundiga.

“Tuuriga olen rahul. Etapivõit oli tähtis nii minule kui meeskonnale,” jätkas Pruus. “Meeskonnakaaslane võitis üldarvestuses ja ma ei võitnud eelmisel aastal ühtegi UCI sõitu. Siit edasi saab ainult paremini. Loodame, et tervis on ka okei.”

Naiste klassis pälvis esikoha Ann-Dorthe Lisbygd, kindlustades sellega võidu ka üldarvestuses.

Pruusi järgmine võistlus algab juba teisipäeval, kui Horvaatias sõidetakse viiepäevane UCI maastikumaratonide seeria võistlus 4 Islands Stage Race. Lisaks Pruusile on stardis veel Maaris Meier, Liisa Ehrberg ja Greete Steinburg.

Loe veel:
14.04 Peeter Pruus alustas Volcati mitmepäevasõitu 5. ja Mari-Liis Mõttus 9. kohaga
15.04 Pruus jätkas Volcati mitmepäevasõidul 5. kohaga, Mõttus katkestas
16.04 Peeter Pruus võitis Volcati mitmepäevasõidu kolmanda etapi
17.04 Pruus langes Volcati mitmepäevasõidu viimase etapi järel kokkuvõttes viiendaks

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X