Peeter Pruus alustas Volcati mitmepäevasõitu 5. ja Mari-Liis Mõttus 9. kohaga

Maastikuratturid Peeter Pruus ja Mari-Liis Mõttus alustasid Hispaanias nelja päeva pikkust Volcati mitmepäevasõitu vastavalt viienda ja üheksanda kohaga.

Avaetapil tuli ratturidel Igualada teedel sõita 900 tõusumeetriga 40 kilomeetrit. Esimese koha pälvis Pruusi meeskonnakaaslane Hans Becking ajaga 1:35.19. Teise ja kolmanda koha jagasid finišiheitluses omavahel Francesco Failli (+1.53,5) ja Marc Stutsmann (+1.53,7). Pruus kaotas võitjale kahe minuti ja 36,6 sekundiga ning sai viienda tulemuse.

“Tunne oli hea. Tegin alguses ees tööd ja veidi tänu minule läks grupp esimesel raskel tõusul juppideks. Jäime ette kuuekesi. Edasi hoidsime tugevat tempot. Ühel laskumisel kukkus kahjuks kett maha ja kolm meest said eest,” rääkis Pruus. “Kuna mul jälitada polnud ka mõtet, sest mul oli meeskonnakaaslane ees, siis sõitsime hea tempoga, aga otseselt ei püüdnud esimesi. Täna spurdiks väga jalga ei olnud seega mulle viies koht.”

Naistest oli kiireim Ann-Dorthe Lisbygd (2:04.14). Teise koha teenis Anna Ramirex Bauxell (+4.01) ja kolmanda Janine Schneider (+4.12). Mõttus sai avapäeval üheksanda koha, kaotades võitjale 11 minuti ja 31 sekundiga.

Reedel on mägirattureid ees ootamas 66 kilomeetrit 1670 tõusumeetriga, laupäeval 60 kilomeetrit 1300 tõusumeetriga ja pühapäeval 41 kilomeetrit 840 tõusumeetriga.

Loe veel:
14.04 Peeter Pruus alustas Volcati mitmepäevasõitu 5. ja Mari-Liis Mõttus 9. kohaga