Pruus jätkas Volcati mitmepäevasõidul 5. kohaga, Mõttus katkestas

Peeter Pruus

Hispaanias jätkuval maastikuratturite Volcati mitmepäevasõidu teisel etapil sai Peeter Pruus viienda koha. Mari-Liis Mõttus jättis võistluse pooleli.

Pruus finišeeris 66-kilomeetrisel etapil esimeses viieliikmelises grupis, kus tuli tunnistada Aleksei Medvedevi, Riccardo Chiarini, Marc Stutsmanni ja meeskonnakaaslase Hans Beckingi paremust.

“Tunne oli üpris okei. Püüdsin pidevalt grupi eesotsas püsida. Sõitsin trennis selle etapi läbi ka, seega teadsin, kus kriitilised punktid on. Lisaks oli tiimikaaslasel liidrisärk, proovin natuke teda ka aidata. Natuke rohkem ees vedada, aga ta on väga tugev ja tark sõitja,” ütles Pruus. “Ühesõnaga täna alustati vähe mõistlikuma tempoga. Siiski käis ees võitlus positsiooni pärast. Teada oli, et 26. kilomeetril algab raskem osa ja pikk tõus. Sain ennast õigetel kohtadel grupi ette. Jalg oli natukene imelik – väga kergesti kisub krampi. Võib-olla pole nende soojemate ilmadega veel harjunud. Ühesõnaga pikka tõusu alustati tugeva tempoga ja nii me jäime kuuekesi. Kusagil hiljem jäi üks mees maha. Aeg-ajalt toimusid väikesed rünnakud, aga mitte midagi otsustavat. Seega jäi asi lõpu peale. Üritasime tiimikaga ka mõne rünnaku teha, aga viimane osa oli liialt kiire, et eest ära saada. Lisaks oli pigem vastutuul. Tegin kolm kilomeetrit enne lõppu väikese vea ning pidin veel ette järgi sõitma. Lõpp oli üpris kaootiline ja sprint väga hästi ei õnnestunud.”

Naiste klassis pälvis etapivõidu Hildegunn Hovdenak, edestades 22,1 sekundiga Ann-Dorthe Lisbygdi ning üheksa minuti ja 26 sekundiga Anna Ramirez Bauxelli. Mõttus otsustas teisel etapil võistluse pooleli jätta.

“Eilne etapp oli kehale korralik šokk. Esiteks algasid hommikul päevad, mistõttu tekkis pingutuse tagajärjel kõhuvalu. Lisaks oli kuum ilm. Selliseid temperatuure polnud viimase kuu jooksul kordagi Hispaanias olnud. See oli põhjus, miks eile langesin lõpuks TOP5-st üheksandale kohale. Täna üritasin sõidu algusfaasis natuke rahulikumalt võtta ja leidsin üpris mõnusa tempo. Esimeses tehnilises punktis olin kuues, kuid siis läks olemine järjest kehvemaks. Lõpuks teise tehnilisse punkti jõudes pidin sõidu katkestama, sest kõht häiris ning jällegi ei suutnud kuumusega kohaneda. Kahju, et seekord nii läks, sest möödunud nädalatel oli tunne ratta seljas hea ning ootasin väga siin sõitmist.”

Kokkuvõttes jätkab liidrina Becking, Pruus hoiab viiendat kohta, jäädes meeskonnakaaslasest kolme minuti ja 50,9 sekundi kaugusele. Naiste hulgas läheb kolmandale etapile liidrina vastu Lisbygd.

Laupäeval on kavas 60-kilomeetrine etapp 1300 tõusumeetriga. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Loe veel:
14.04 Peeter Pruus alustas Volcati mitmepäevasõitu 5. ja Mari-Liis Mõttus 9. kohaga
15.04 Pruus jätkas Volcati mitmepäevasõidul 5. kohaga, Mõttus katkestas
16.04 Peeter Pruus võitis Volcati mitmepäevasõidu kolmanda etapi
17.04 Pruus langes Volcati mitmepäevasõidu viimase etapi järel kokkuvõttes viiendaks

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X