Eesti parim naisrattur Janika Lõiv: unistage suuremalt, julgege rohkem riskida ja võtke ette kasuks tulevaid hulluseid

Janika Lõiv_parim naine 2021

Eesti valitsev olümpiakrossi Eesti meister Janika Lõiv pidas eile oma 32. sünnipäeva. Novembri keskel tunnustati teda kolmandat aastat järjest Eesti parima naisratturi tiitliga, mis tähendab maastikuratturi jaoks väga palju.

„Oli märgiline OM-aasta ja just sellel aastal saada seda tiitlit uuesti on minu jaoks suur tunnustus. Võtan selle väga hea meelega vastu ja loodan, et see ei ole minu viimane,“ ütles Janika.

Milline näeb välja Janika igapäevane treeningprotsess? „Minu treeningprotsess on hästi lihtne – talvel on ettevalmistus ja suvel võistlemine. Kilomeetrid ütlevad võib-olla tavainimesele kõige rohkem – sõidan aastas umbes 17 000 km ja see on 800 tundi tööd nii jõusaalis, ratta seljas kui joostes. Tunde ja kilomeetreid on palju, aga kui see aasta peale ära jagada, on see mõnus liigutamine iga päev.“

Oma hooaja kõige meeldejäävamateks hetkedeks peab Janika EM-i ja OM-i, kus saavutas vastavalt kuuenda ja 17. koha. „EM oli meeldejääv just selle kliima tõttu, sest tol päeval ja võistlushetkel oli 37 kraadi sooja ja igal ringil kui jooki võtsid ja seda omale peale kallasid, oli tünne nagu oleksid saunas. See on kindlasti üks kõige meeldejäävamaid ja otseloomulikult OM, mida ei saa mainimata jätta. Seal oli erinevaid intsidente ja juhtumisi palju, aga kokkuvõttes kõige meeldejäävam spordisündmus, mida lähema kolme aasta jooksul ei toimu.“

„Noortele sportlastele, nii tüdrukutele kui poistele, julgeksin öelda, et nad unistaksid suuremalt, julgeksid rohkem riskida ja võtaksid ette igasuguseid erinevaid hulluseid, mis nende teekonnal kasuks tulevad. Et nad pürgiksid kõrgemale ja usuksid endasse,“ lisas Janika.

Loe veel:

Eesti parim naisrattur Janika Lõiv: unistage suuremalt, julgege rohkem riskida ja võtke ette kasuks tulevaid hulluseid

Taaramäe ja Lõiv valiti Eesti aasta jalgratturiteks

Aasta parim meesrattur Rein Taaramäe: toakaaslase Eikingi uneskõndimine tõi Vuelta etapivõidu

Rein Taaramäe aasta ratturi tiitlist: keeruline on seda karikat saada

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X