Rein Taaramäe aasta ratturi tiitlist: keeruline on seda karikat saada

DSC07058

Profirattur Rein Taaramäe sai kodulinnas Tartus kätte aasta parima meesjalgratturi auhinna. Taaramäe kinnitusel oli lõppev hooaeg tema karjääri üks värvikamaid.

Rein Taaramäed tunnustati Eesti aasta meesratturi tiitliga neljandat korda. Varasemalt on Taaramäe parimaks meesratturiks valitud 2010., 2011. ja 2015. aastal. Kuus aastat kestnud paus näitab, et Eestis pole konkurentide edestamine sugugi lihtne.

Näiteks, 2016. aastal jäi Taaramäe parima meesratturi valimisel Itaalia velotuuril saavutatud etapivõidust hoolimata Tanel Kangertile alla. Tänavu läks tunnustuse pälvimiseks tarvis Vueltal saavutatud etapivõitu ning sellega kaasnenud kahte päeva üldliidri “punases särgis”.

“Meil on Eestis maailmatasemel sprinter ja maailmatasemel mägironija. Põhimõtteliselt antakse see aasta ratturi tiitel ikkagi mehele, kes siis ka maailmatasemel tulemuse ära teeb ja ma ei ole ainuke, kes seda suudab teha,” ütles Taaramäe.

“Selles mõistes on seda karikat muidugi keeruline saada. Praegu eriti. Kui ma siin peaks kõiki profirattureid nimetama, siis ma jääks hätta. Ma ei suudaks kõiki ära nimetada,” lisas Taaramäe.

Hooajad rattaspordi tippseltskonnas on Taaramäed õpetanud, millised ootused ja millistel võistlustel endale tasub panna. 2021. aasta oli 34-aastase mehe hinnangul edukas ja tänu liidrisärgile üks värvikamaid.

“Ma olen igatepidi näidanud, et grand tour‘i etapiks ma olen võimeline. Võib-olla see eesmärk sobib mulle kõige rohkem. Kui ma ütleks, et ma tahaksin tiitlivõistlustel medali võita, siis kindlasti ma natukene petaksin või valetaksin. Mul on seda väga raske teha,” tõdes Taaramäe.

Ka Järgmisel hooajal pedaalib Taaramäe Belgia klubis Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux.

ERR Sport 2021
ERR Sport uudised 22.11.2021 Tartus, Rein Taaramäe, intervjueerib Johannes Vedru

Loe veel:

ERR Sport: Taaramäe aasta ratturi tiitlist: keeruline on seda karikat saada

Õhtuleht Sport: FOTOD | Taaramäe võttis Motu kaasa ja sai Tartus kätte parima meesratturi auhinna

Postimees Sport: Kapten Taaramäe valati kiitusega üle

Delfi Sport: Rein Taaramäe ja Janika Lõiv valiti Eesti aasta jalgratturiteks 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X