Maaris Meier pälvis Portugali maanteekarikasarja avaetapil 3. koha

Maaris Meier

Maaris Meier teenis Portugali maanteekarikasarja esimesel etapil kolmanda koha, võistluse võitis Iuliia Legkova. Meier jäi finišiheitluses alla Iuliia Legkova´le (2:18.17) ja Vera Vilaca´le. Ülejäänud grupp lõpetas võistluse viiesekundilise vahega trio järel. „Rada oli kergemate tõusude-laskumistega. Nagu ikka, siis ei tahetud väga rasket sõitu teha. Minu tiimikaaslane sõitis peagrupilt eest minema, mis andis mulle võimaluse niisama pundis istuda,“ rääkis Meier. „Teisel ringil saime jooksikud kätte ja viimasel sain ise kahe teise naisega väikese vahe sisse, aga üks neist ei tahtnud koostööd teha, seega meid saadi uuesti kätte.“

„Legkova lasti viimasel kilomeetril kummaliselt eest minema ja ühel hetkel sain aru, et kui ma ise ei liiguta end, siis ma võidu peale ei sõida. Päris järgi talle ei jõudnud, kuna tee äärde pargitud autode pärast sain reageerida hiljem kui soovinuks ja lõpuks olin heaks lahtivedajaks Verale, mis tähendas mulle kolmandat kohta,“ lisas Meier.

Portugali naiste karikasarja esimese osavõistluse (81,2 km) naiste eliidi poodium koosseisus Vera Vilaça, Iuliia Legkova, Maaris Meier (paremal).

Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk sai Hispaanias Memorial Jose Ignacio Urdaniz sõidul 29. koha, kaotades võitjale Isabel Martinile 95-kilomeetrisel ja üle 1000 tõusumeetriga rajal nelja minuti ja 36 sekundiga. Teise koha sai Naia Amondarain ja kolmanda Claudia San Justo. „Peale mahutrenne isegi täitsa lubav,“ võttis Tuisk võistluse lühidalt kokku.

Liis Jääger võistles nädalavahetusel Prantsusmaa ühepäevasõidul Boucles de Seine et Marne Feminines. 103,7-kilomeetrisel võistlusel pälvis esikoha Simone Boilard, edestades Jäägeri naiskonnakaaslast Karolina Perekitkot ja Chloe Schoenenbergerit kolme minuti ja 44 sekundiga. Jääger ise tulemust kirja ei saanud.

Loe veel
14.03.2022 Maaris Meier pälvis Portugali maanteekarikasarja avaetapil 3. koha
09.04.2022 Maaris Meier võitis Portugali maanteekarikasarja teise etapi ja kerkis liidriks
10.02.2022 Maaris Meier pälvis naiskonnakaaslasega kaksikvõidu ning jätkab karikasarja liidrina

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X