Janika Lõiv võitis viienda järjestikuse olümpiakrossi Eesti meistri tiitli

Vastvalminud Tehvandi Spordikeskuse rattakrossirajal peetud Valga Puu Eesti meistrivõistlustel olümpiakrossis krooniti viiendat aastat järjest Eesti meistriks Janika Lõiv. Meeste klassis pälvis esikoha Josten Vaidem.

Lõiv tuli kindla liidrina juba avaringi järel ning kasvatas seejärel tasapisi oma edu ligi kaheksale minutile. Viies järjestikune meistritiitel tuli ajaga 1:22.55. Hõbemedali sai kaela Mari-Liis Mõttus (1:31.23) ja pronksi Merili Sirvel (1:33.51).

Meeste klassis oli võistlus veidi tasavägisem. Avaringilt tuli liidrina Peeter Tarvis, kuid teise ringi lõpuks püüdis Vaidem Raplamaalt pärit mehe kinni. Seejärelt läks viljandlane oma teed ning pälvis meistritiitli ajaga 1:27.47. Tarvisel tuli leppida hõbemedaliga, kaotades Vaidemile ühe minuti ja 22 sekundiga. Pronksi sai kaela laupäeval lühirajasõidus võidutsenud Kirill Tarassov (1:31.50).

Naisjuunioride klassis olid parimad Elisabeth Ebras (1:17.39), Annabrit Prants (1:27.55) ja Karolin Surva (1:30.28), NSen1 klassis Mari Kruuser (49.32), Maris Kaarjärv (50.28) ja Sille Puhu (52.19). Kuni 23-aastaste meeste seas võidutses Joosep Mesi ajaga 1:33.47, jättes selja taha Rando Marten Evendi (1:37.50) ja Ike Melnitsi (1:38.46). Meesjuunioride hulgas krooniti Eesti meistriks Markus Mäeuibo ajaga 1:22.49. Teise koha sai Lauri Tamm (1:23.00) ja kolmanda Johann Mattias Puuorg (1:26.55).

Kuni 16-aastaste poiste seas pälvis kindla võidu Matthias Mõttus ajaga 39.31. Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid Riko Tammepuu (40.50) ja Mihail Lavrenko (41.54). Sama vanade neidude hulgas ei saanud keegi vastu Maribel Rannalale, kes pälvis esikoha ajaga 32.35. Teisena ületas finišijoone Mairit Kaarjärv (33.22) ja kolmandana Mariann Koik (35.10).

MSen5 klassis pälvis Eesti meistri tiitli Aimur Uuk ajaga 27.17, edestades Raul Arulat (30.18) ja Ardu Ernitsat (31.58) ning MSen6 klassis Toomas Tuuna (29.56), jättes selja taha Margus Merisalu (34.15) ja Nikolai Fjodorovi (34.57).

Tulemused siin pildigalerii Valga Puu EMVolümpiakrossis (XCO) autor Eerik Överus siin

Vaata ERR Spordiuudiseid 24.07.2022 siin

Vaata Valga Puu EMV XCC ja XCO videokokkuvõtet siit

EMV 2022
Valga Puu Eesti meistrivõistlused lühirajasõidus ja olümpiakrossis 2022

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Valga Puu, RTS Infraehitus, Otepää vald, Höövelliist, DB Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Loe veel:
ERR Sport Lõiv: olen teinud väga suure sammu edasi
Eesti Jalgratturite Liit Janika Lõiv võitis viienda järjestikuse olümpiakrossi Eesti meistri tiitli
Eesti Jalgratturite Liit Esmakordselt sõidetud lühirajasõidu Eesti meistriteks krooniti Lõiv ja Tarassov
Eesti Jalgratturite Liit Nädalavahetusel selguvad Otepääl Eesti meistrid maastikuratta lühirajal ja olümpiakrossis.