Esmakordselt sõidetud lühirajasõidu Eesti meistriteks krooniti Lõiv ja Tarassov

Esmakordselt peetud Valga Puu Eesti meistrivõistlustel lühirajasõidus (XCC) krooniti vastvalminud Tehvandi Spordikeskuse krossiradadel võitjateks Janika Lõiv ja Kirill Tarassov.

Hiljuti MK-etapil olümpiakrossis kõrge kuuenda koha teeninud Lõiv teenis lühirajasõidus kindla võidu ajaga 21.22. Kaheksaringilisel võidusõidul läks Lõiv oma teed juba teisel ringil, kasvatades oma edu järk-järgult. Hõbemedali sai kaela Mari-Liis Mõttus ja pronksi Maaris Meier, kellel viimasel ringil tuli kett maha ning seetõttu tuli finišijoon ületada joostes.

Meeste kümneringiline võistlus pakkus põnevust kuni viimase ringi viimase tõusuni, kus pani oma paremuse maksma Tarassov. Tema võiduajaks mõõdeti 24 minutit ja 54 sekundit. Gert Jõeäär kaotas talle seitsme ja Josten Vaidem üheksa sekundiga.

Meesjuunioride seas oli parim Lauri Tamm ja naisjuunioride hulgas Annabrit Prants.

Kuni 14- ja kuni 16-aastastele neidudele ja noormeestele korraldati samuti lühirajasõidu võistlus, kuid nendes klassides meistritiitleid ei jagatud. Kuni 14-aastaste noormeeste klassis võidutses Sebastian Suppi ajaga 13.27, edestades vaid sekundiga Hugo-Hendrik Oravat ja 27 sekundiga Herlen Kajot. Kuni 14-aastaste neidude seas olid parimad Linda Lensment, Maria Jürisaar ja Loore Lemloch.

Kuni 16-aastaste noormeeste sõidus pälvis esikoha Matthias Mõttus, edestades sama aja kirja saanud Riko Tammepuud. Kümme sekundit hiljem lõpetas Oliver Mätik. Sama vanade neidude klassis pälvis võidu Maribel Rannala, jättes selja taha Mairit Kaarjärve ja Viktoriia Baderyki.

Valga Puu Eesti meistrivõistlused jätkuvad Tehvandil pühapäeval olümpiakrossi (XCO) sõitudega.

Tulemused siin pildigalerii Flickris

Pildidl vasakult naiste eliidi poodium: Mari-Liis Mõttus, Janika Lõiv, Maaris Meier
Pildidl vasakult meeste eliidi poodium: Gert Jõeäär, Kirill Tarassov, Josten Vaidem

Vaata Valga Puu EMV XCC ja XCO videokokkuvõtet siit

EMV 2022
Valga Puu Eesti meistrivõistlused lühirajasõidus ja olümpiakrossis 2022

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Valga Puu, RTS Infraehitus, Otepää vald, Höövelliist, Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Loe veel:
ERR Sport Lõiv: olen teinud väga suure sammu edasi
Eesti Jalgratturite Liit Janika Lõiv võitis viienda järjestikuse olümpiakrossi Eesti meistri tiitli
Eesti Jalgratturite Liit Esmakordselt sõidetud lühirajasõidu Eesti meistriteks krooniti Lõiv ja Tarassov
Eesti Jalgratturite Liit Nädalavahetusel selguvad Otepääl Eesti meistrid maastikuratta lühirajal ja olümpiakrossis.