Romandie velotuuril võidutses Teuns, Taaramäe 65., kaks Team Ampler – Tartu2024 ratturit jätkavad Bretagne mitmepäevasõidul TOP15 hulgas

Šveitsis jätkuval Romandie velotuuri (2.UWT) esimesel etapil (La Grande Beroche – Romont; 178 km) võidutses belglane Dylan Teuns (Bahrain – Victorious). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas 65. kohal.

Lõputõusul 800 meetrit enne finišit rünnanud Rohan Dennis (Jumbo-Visma) sai küll paljulubava vahe juba sisse, kuid Teuns, kes alles seitse päeva tagasi võitis kevadise Belgia klassiku La Fleche Wallone, sai ta siiski kätte ja napsas etapivõidu ajaga 4:23.58. Kolmandana ületas lõpujoone kaks sekundit hiljem Marc Hirschi (UAE Team Emirates).

14 kilomeetrit enne finišit kukkus liidrisärgis sõitnud britt Ethan Hayter (Ineos Grenadiers), kes kaotas lõpuks võitjale 14 minuti ja 31 sekundiga. Kirja sai ta 135. ehk viimase koha. Taaramäe lõpetas 65. positsioonil, jäädes parimatest maha ühe minuti ja 42 sekundiga.

Üldarvestuses kerkis liidriks Dennis, edestades 16 sekundiga austerlast Felix Grossschartnerit (Bora-Hansgrohe) ja britt Geraint Thomast (Ineos Grenadiers). Teuns tõusis neljandale kohale, jäädes liidrist maha 18 sekundiga. Taaramäe jätkab võistlemist 67. kohal (+2.18). Velotuuri teisel etapil on kavas 168,2-kilomeetrine etapp Echallensi lähiümbruses.

Loe veel
28.04 Romandie velotuuri teise etapi võitis Hayter, Taaramäe lõpetas peagrupis
27.04 Romandie velotuuril võidutses Teuns, Taaramäe 65.
26.04 Taaramäe alustas Romandie velotuuri 94. kohaga

Prantsusmaal jätkuval 56. Bretagne velotuuril (UCI 2.2) sõideti kolmas etapp (Loheac – Le Hingle; 171,7 km). Esikoha pälvis jooksikute hulgast kodupubliku rõõmuks Alex Baudin (Tudor Pro Cycling Team; 4:04.28), edestades itaallast Antonio Puppiot (Israel Cycling Academy) ja kaasmaalast Donavan Grondini (Team Arkea Samsic) kolme sekundiga.

Team Ampler – Tartu2024 ratturitest lõpetasid 26 sekundit kaotanud peagrupis lätlased Pauls Rubenis ja Alekss Krasts ning leedulane Aivaras Mikutis, kes said vastavalt 24., 28. ja 52. koha. Samas pundis oli ka Groupama-FDJ järelkasvumeeskonda esindav Rait Ärm, kes sai kirja 51. koha. Madis Mihkels (+6.12) sai 100., soomlane Markus Knaapi (+6.12) 101. ja Artjom Köster (+10.22) 120. koha.

Velotuuri üldarvestuses kerkis liidriks Baudin, edestades kaasmaalast Johan Le Boni (Dinan Sport Cycling) nelja ja kolmandaks tõusnud itaallast Puppiot seitsme sekundiga. Rubenis (+0.36) jätkab 13., Krasts (+0.36) 14., Mikutis (+1.00) 47., Mihkels (+6.46) 90., Ärm (+1.00) 49., Knaapi (+7.44) 95. ja Köster (+20.17) 123. kohal. Neljapäeval sõidetakse Bretagne velotuuril 164,7 kilomeetrit. Tõusumeetreid koguneb selle distantsi peale ligi 2000.