McConnel teenis karjääri esimese MK-etapivõidu, Lõiv 20.

Brasiilias toimunud maastikuratturite hooaja esimesel MK-etapil võidutsesid austraallanna Rebecca McConnell ja Nino Schurter. Valitsev Eesti meister Janika Lõiv sai 20. koha.

30-aastane McConnel teenis karjääri esimese MK-etapivõidu ajaga üks tund, 29 minutit ja 41 sekundit. Varasemalt on austraallanna jõudnud kolmel korral teise kohani. Neist dramaatilisem võidust ilma jäämine oli mullu viimasel MK-etapil Ameerika Ühendriikides Snowshoes, kus mäletatavasti lõhkus McConnel viimasel ringil liidripositsioonil sõites rehvi.

Kusjuures sõidu algfaasis tundus, et eelmise aasta MK-sarja üldvõitja Loana Lecomte ei anna ka tänavu teistele võimalust, kui võttis liidripositsiooni ning hakkas seejärel vahet kasvatama. Kuna olümpiavõitja Jolanda Neff, maailmameister Evie Richards ning lühisõidul võidutsenud Pauline Ferrand-Prevot jäid haiguse tõttu võistlusest eemale, siis oli McConnel see, kes hakkas Prantsusmaa meistrit esmalt jälitama. Üsna pea võttis ohjad üle Anne Terpstra, kes eelviimasel ringil Lecomtest möödus ja ise juhtima asus. Viimasel ringil tegi hollandlane aga sõiduvea, mille McConnel ära kasutas. Viimati võitis Austraalia rattur maastikuratturite MK-etapi 2013. aastal. Selleks oli Rebecca abikaasa Dan.

Terpstra finišeeris teisel kohal, kaotades võitjale 17 sekundiga ning Lecomte sai kolmanda koha (+0.38). Eesti valitsev olümpiakrossi meister Janika Lõiv alustas võistlust stardirügina tagajärjel tagumisest otsast, ent hakkas seejärel jõudsalt positsioone parandama. Finišisse jõudis eestlanna 20. kohal, kaotades võitjale seitsme minuti ja 55 sekundiga.

„Stardis oli meeletu segadus ja esimese ringi jooksul palju rabelemist. Kõik tüdrukud võitlevad oma koha ees ikka väga suure isuga,“ rääkis Lõiv finišis. „Mina ei saanud jälle klippi kinni ja mulle sõideti tagant sisse nii, et kett tuli maha. Seega olin peale esimest ringi kuskil väga taga. Järgmiste ringidega üritasin oma sõitu teha ja mööduda võimalikult paljudest konkurentidest. See polnud lihtne, aga natukese haaval ikka sain ettepoole. Viimased kaks ringi sõitsin koos Eva Lechneriga, kellest suutsin vahepeal ka mööduda, aga lõpuks pidin siiski 20. kohaga leppima.“

Meeste klassis pälvis esikoha Nino Schurter, kes on seitsmel aastal teeninud MK-sarja üldvõidu, ajaga 1:26.52, alistades tihedas finišiheitluses Maxime Marotte’i (+0.00) ja Vlad Dascalu (+0.03). Järgmine MK-etapp toimub 6. – 8. maini Saksamaal Albstadtis.