Juuni on jalgrattakuu – kõik sõitma!

Koduleht 1920x1280 #jalgrattakuu

JUUNI ON JALGRATTAKUU – KÕIK SÕITMA!

Eesti Jalgratturite Liit kutsub juunis rahvusvahelise jalgrattapäeval kõiki üles jalgrattaga liikuma! Haara ratas, kutsu sõber kaasa ja tulge sõitma!

3. juunit tähistatakse traditsiooniliselt rahvusvahelise jalgrattapäevaga ning selle sündmuse raames kutsume kõiki eestimaalasi sõitma jalgrattaga. Me liigume oma igapäevasel teekonnal kas auto või ühistranspordiga ning leiame üha rohkem õigustusi, mis meid selles mustris kinni hoiab. Aga võib-olla muudaks seda harjumust ja prooviks ilmade soojenedes liikuda rohkem rattaga? Kui sinu teekond ei võimalda tööle või kooli selliselt liikuda, siis proovi seda teha vabal ajal.

Jalgratas on ideaalne liiklusvahend nii neile, kes soovivad lihtsalt värskes õhus liikuda ja tervislikke eluviise propageerida, kui ka inimestele, kes kasutavad seda treeninguks ja kõrgete sportlike eesmärkide saavutamiseks. Kuid lisaks sellele on jalgrattasõit ka elustiil! Jalgrattasõitu soovitame kõigile inimestele olenemata vanusest ja soost, sest see hoiab terve ja rõõmsana, säästab loodust ja tasakaalustab ka vaimset tervist.

“Kutsume kõiki juunis valima liikumisvahendiks just jalgratta ning, ohutuks liiklemiseks kindlasti kandma kiivrit!” sõnas Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson.

Kasutagem seda suurepärast võimalust ka sõbra või pereliikme spordi juurde toomiseks. Tervislikumale elustiilile innustamiseks jagage oma ühist sõitu sotsiaalmeedias teemaviidetega #jalgrattakuu ja #sõbersportima, postitage Facebooki sündmuse alla (avaldame peagi) või saatke juunikuu jooksul aadressile ejl@ejl.ee.

Kõigi osalejate vahel loosime välja vahvaid auhindu ja parimatest fotodest ilmub galerii Eesti Jalgratturite Liidu sotsiaalmeediakontol.

Jalgrattakuu jooksul võib igaüks oma sündmuse luua ja meile (ejl@ejl.ee) sellest teada anda. Selleks võib olla jalgrattamatk või koolitus, ühistreeningud, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele vms. Jalgrattakuu sündmused annavad võimaluse tuua üha rohkem inimesi liikuma ohutult jalgrattaga ja seeläbi liituma ka treeningrühmadega. Anna oma panus tervema Eesti eest ja korralda mõni vahva sündmus oma kodukohas!

Jalgrattakuu jooksul toimuvad sündmuseid on tulemas mitmeid ja liikuma innustavad enda eeskujul mitmed hetkel veel saladuses olevad avaliku elu tegelased.

Jalgrattakuud veavad Eesti Jalgratturite Liit, üleeuroopaline liikumiskampaania #MyPromise ja Eesti Politsei

Jalgrattakuu
Foto: Eesti Jalgratturite Liit

Leie jalgrattakuu info 01.06 Juuni on #JALGRATTAKUU ja 3. juuni rahvusvaheline jalgrattapäev

Liitu sündmusega facebookis JUUNI ON #JALGRATTAKUU

Jalgrattakuu
Fotol: Grete Gaim, Indrek Raadik (autor Karli Saul)#jalgrattakuu I #sõbersportima I #kannakiivrit I #märkaratturit

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X