Juuni on #JALGRATTAKUU ja 3. juuni rahvusvaheline jalgrattapäev. 

MyPromise_digital

Juuni on #JALGRATTAKUU ja 3. juuni rahvusvaheline jalgrattapäev.

Eesti Jalgratturite Liit, #SõberSportima liikumisharrastuse kampaania MyPromise Europe, Politsei- ja Piirivalveamet ning Transpordiamet otsustasid üheskoos kuulutada juuni #JALGRATTAKUU’ks.

Jalgrattakuu raames kutsutakse kõiki üles valima oma igapäevaseks liikumiseks jalgratast ning tegema seda turvaliselt, kandes kiivrit ja järgides liikluseeskirju. Ühtlasi innustatakse kõiki jalgrattureid juunikuu jooksul oma sõpru, tuttavaid, pereliikmeid, töö- ja koolikaaslasi jalgrattaga sõitma.

Jalgrattakuul saad oma panuse anda kolmel moel:

  • Liigu ise jalgrattaga, ole teistele eeskujuks ja liitu üritusega Facebookis JUUNI ON #JALGRATTAKUU
  • Kasutage seda suurepärast võimalust sõbra või pereliikme spordi juurde toomiseks. Tervislikumale eluviisile innustamiseks jagage ühiseid sõitmisi sotsiaalmeedias teemaviidetega #jalgrattakuu ja #sõbersportima või saatke oma ägedad hetked meiliaadressile ejl@ejl.eeKõigi osalejate vahel loosime välja vahvaid auhindu ja parimatest fotodest ilmub galerii Eesti Jalgratturite Liidu   sotsiaalmeedia kontol.
  • Jalgrattakuu jooksul võib igaüks oma ürituse luua ja meile (ejl@ejl.ee) sellest teada anda. Saame teie sündmuse levikule üheskoos partneritega hoogu juurde anda. Ürituseks võib olla jalgrattamatk või koolitus, hommikuveeremine või ühistreeningud õhtul, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele või mõni muu sündmus teie valikul. Jalgrattakuu üritused annavad võimaluse tuua üha rohkem inimesi ohutult jalgrattaga liikuma ja seeläbi liituma ka treeningrühmadega. Anna oma panus tervema Eesti eest ja korralda mõni vahva sündmus oma kodukohas!

🚩Üheks jalgrattakuu esimeseks toredaks sündmuseks on 3. juunil, rahvusvahelisel jalgrattapäeval toimuv Tartu linnapea Urmas Klaasi jalgtrattasõit, mis algab Tartu raekoja eest kell 8.30 ja lõpeb kell 9.30. Meeleoluka kümnekilomeetrise sõiduga on oodatud liituma kõik, kes kannavad kiivrit ja jälgivad sõidureegleid. Kohapeal RATTASÕIDU HEA TAVA esmaesitlus!

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on tore, et just Tartust saab alguse Eestis esmakordselt korraldatav #Jalgrattakuu, mille eest tänatakse eestvedajaid. „Samas soovin rõhutada, et jalgrattakuu eestvedajad oleme meie kõik, kes me juunikuu jooksul aktiivselt jalgrattaga oma igapäevast teekonda läbime või sõpru, töö- ja koolikaaslaseid liituma innustame,“ sõnas linnapea.

#SõberSportima kampaania eestvedaja Ott Pärna sõnul on just sõbrad need, kellel on võtmeroll ja vastutus oma passiivsemad lähikondsed spordi ning liikumise juurde tuua. „Jalgrattasõit on selleks üks paremaid võimalusi, kuna seda saab siduda oma igapäevaste liikumiste ja tegevustega,“ sõnas Pärna, lisades, et need, kes liiguvad igapäevaselt oma teekonnal kas auto või ühistranspordiga leiavad üha rohkem õigustusi, mis neid selles mustris kinni hoiab. Aga võib-olla muudaks seda harjumust ja prooviks ilmade soojenedes rohkem rattaga liikuda? Kui sinu teekond ei võimalda tööle või kooli selliselt liikuda, siis proovi rattaga sõita vabal ajal. Jalgratas on ideaalne liiklusvahend nii neile, kes soovivad lihtsalt värskes õhus liikuda ja tervislikke eluviise propageerida, kui inimestele, kes kasutavad seda treeninguks ja kõrgete sportlike eesmärkide saavutamiseks. Lisaks sellele on jalgrattasõit ka eluviis! Jalgrattasõitu soovitame kõikidele inimestele olenemata vanusest ja soost, sest see hoiab terve ja rõõmsana, säästab loodust ja tasakaalustab vaimset tervist.

Jalgrattakuu patroonideks on laskesuusataja Grete Gaim ja muusik Indrek Raadik (Summer). Liitu sündmusega Facebookis JUUNI ON #JALGRATTAKUU ja saa osa kõigest põnevast, mis juunis toimuma hakkab!

Jalgrattakuu
Fotol: Grete Gaim, Indrek Raadik (autor Karli Saul)

#jalgrattakuu I #sõbersportima I #kannakiivrit I #märkaratturit

03.06 Paide linnapea Eimar Veldre minemas tööpostile jalgrattaga siin

03.06 Tartu Linn PILTUUDIS: Jalgrattakuu avalöök anti Tartus

03.06 Jalgrattakuu avapauk “Tartu linnapea Urmas Klaasi jalgrattasõit”

03.06 Transpordiamet “Jalgrattakuul innustame kõiki tegema oma sõite jalgrattal ja kandma kiivrit”

03.06 Tartu Linn “Huvilisi oodatakse osalema Tartu linnapea jalgrattasõidul 3. juunil kell 8.30”

03.06 Eesti Jalgratturite Liidu “Uudiskiri juuni 2022”

31.05 Pealinn “3. juunil tähistataval rahvusvahelisel jalgrattapäeval vali liiklemiseks jalgratas! “

 

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X