Prantsusmaal toimuva Tour de l’Aveniri (2.Ncup) kolmandal etapil (Chateau-Thierry – Donnemarie-Dontilly; 153,4 km) pälvis Rait Ärm kõrge kuuenda koha.

Sõidu algfaasis pääses jooksikute gruppi Artjom Mirzojev, mis tegi Eesti kuni 23-aastaste maanteeratturite koondise elu peagrupis veidi kergemaks. Seejärel lõhkus tugev küljetuul peagrupi ribadeks ning Ärmil õnnestus 17-mehelise grupiga omakorda eest ära saada. Finišis kaotas kuuendana lõpetanud Ärm võitjale Marijn van den Bergile (Holland; 3:35.18) viie sekundiga. Teise ja kolmanda koha said belglased Arnaud de Lie ja Stan van Tricht.

„Küljetuulelõigud algasid kuskil 85. kilomeetril ja neid oli 35 kilomeetrit järjest. Võitlesime Gleb Karpenko ja Joonas Kuritsaga kõvasti, et esimestega eest ära saada. Mina lõpuks saingi. Käisin kenasti eest läbi ja tegin tööd, kuid lõpus hoidsin jalga natuke tagasi. Finiš oli 900 meetrit mäkke ja seal panin, kuidas tuli. Kuues koht on päris hea tulemus,“ ütles Ärm finiši järel.

Teistest eestlastest sai Kurits 57. (+2.02), Mirzojev 110. (+6.26), Henri Treimuth 132. (+10.03) ja Andre Roos 145. koha (+13.28). Raskelt kukkunud Karpenko oli sunnitud velotuuri pooleli jätma.

Kokkuvõttes jätkab liidrina hollandlane Mick van Dijke, kellele järgnevad kaasmaalased Van den Berg (+0.07) ja Casper van Uden (+0.10). Ärm kerkis 28 positsiooni võrra kõrgemale ning jätkab 15. kohal. Mirzojev on 96. (+8.41), Kurits 119. (+13.43), Treimuth 135. (+17.06) ja Roos 139. kohal (+18.30).

Teisipäeval ootab rattureid ees 183,9 kilomeetrit marsruudil Provins – Bar-le-Duc.

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite U23 koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest!

Tour de l’Avenir
21.08 Tour de l’Aveniril ei olnud taas Johannessenile vastast, Kurits tuuril ei jätka
20.08 Johannessen teenis Tour de l’Aveniril soolovõidu ja kerkis liidriks
19.08 Kaksikvennad teenisid Tour de l’Aveniril kaksikvõidu
18.08 Eesti koondist tabas Tour de l’Aveniril toidumürgitus
17.08 Mirzojev sai Tour de l’Aveniri neljandal etapil 29. koha, Ärm kukkus ja kaotas kokkuvõttes kohti
16.08 Ärm sai Tour de l’Aveniri kolmandal etapil 6. koha ja jätkab kokkuvõttes 15. positsioonil
15.08 Purunenud rehv rikkus Tour de l’Aveniril Eesti U23 maanteeratturite koondise meeskonnasõidu