18.-19. JUULIL SELGUVAD TALLINNA KUNINGAD JA KUNINGANNAD BMX-KROSSIS

bmx

Sel nädalavahetusel toimuvad Tallinna külje all Spot of Tallinnas (Krati tee 2) BMX-krossis Eesti noorte meistrivõistluste teine etapp ning Läänemere riikide mõõduvõtt “King of Tallinn 2020”.

Ratturid võistlevad Tallinna külje all Peetris elamusspordikeskuses Spot of Tallinn, kohale tuleb sadakond võistlejat nii Eestist kui naaberriikidest. “Elamusspordikeskus Spot of Tallinn peab oma väikest esimest juubelit ühe meeleoluka kuningliku spordivõistlusega „King of Tallinn 2020”, mis toimub tänavu 19. juulil juba viiendat korda. On tunda, et traditsioon hakkab ilmet võtma!” tõdeb võistluste peakorraldaja, Spordiklubi Airpark treener Jaan Tults.

Ta lisab, et Peetri alevikus paiknev olümpiakrossirada on alati meelitanud kohale kogu Läänemere riikide paremiku. Nii ka tänavu, oodata on nii lõuna- kui põhjanaabrite arvukat osavõttu. “Tegemist on ju spordialaga, kus esimesed medalivõitjad selguvad juba 5-6-aastaste noorsportlaste seast, neid aga saadab suurearvuline lapsevanemate fännklubi. Nii et tavaliselt kujuneb Spoti laagriplatsist oma kirevate telkidega tõeliselt kuninglik vaatepilt,” lisab Tults.

Võistluste proloogiks kujunevad laupäeval 18. juulil Eesti noorte meistrivõistluste II etapi sõidud. Stardid algavad laupäeval kell 13.30. Tänavu koosneb noorte meistrivõistluste sari BMX-krossis neljast erinevast etapist, kaks neist toimuvad Tartust Tähtvere krossirajal ning kaks Peetris Spot of Tallinna rajal. Pühapäeval 19. juulil, mil selguvad Tallinna BMX-krossi kuningad ja kuningannad, algavad stardid kell 11.00.

“Kuningas ei ole alasti, sest teda hoiab üleval ja korras vägev toimekas klubi aktiiv, mis koosneb nii noorsportlaste vanematest kui teistest klubi liikmetest. Kutsume kõiki kaasa elama ja toetama nii omasid kui külalisi!” kutsub võistluste peakorraldaja Jaan Tults kõiki osa saama vingest krossivõistlusest.

Võistlusi saab jälgida ka otseülekandena Spot of Tallinna Facebooki lehelt.

Siit leiad täpsema info Eesti noorte meistrivõtisluste BMX-krossis II etapi ja King of Tallinn 2020 kohta.

Juulikuu alguses peetud Eesti noorte meistrivõistluste BMX-krossis esimese etapi tulemused leiab SIIT.

Eesti noorte meistrivõistluste III ja IV etapp BMX-krossis toimuvad augustis, vastavalt 8. augustil Tartus ja 16. augustil Peetris, Eesti meistrid BMX-krossis selguvad aga 15. augustil samuti Spot of Tallinnas.

Fotol: 2019. aasta King of Tallinn

Lisainfo:

Jaan Tults

Spordiklubi Airpark

+372 5541325

klubi@spotoftallinn.ee

Eger Karuse

Võistluste peasekretär

Spot of Tallinn BMX Racing

+3725267656

bmxracingspotoftallinn@gmail.com

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X