Zwift akadeemiast jõudsid profilepinguni britt ja itaallane

Zwift-academy-finals_ride_12-2022_pr_winners-16x9-1

Suurbritannia rattur Alex Morrice ja itaallane Luca Vergallito valiti Zwifti akadeemias võitjateks ning nad sõlmisid lepingud vastavalt Canyon-SRAM naiskonna ja Alpecin-Deceuninck meeskonnaga.

Zwifti akadeemia andis juba seitsmendat aastat võimaluse läbi virtuaalkeskkonna jõuda ühel mees- ja ühel naisratturil profilepinguni. Morrice ja Vergallito jätsid seejuures selja taha üle 160 000 teise proovija. Varasemalt on tänu Zwifti akadeemiale jõudnud profilepinguni veel näiteks Jay Vine, Ella Harris ja Neve Bradbury.

Nii meeste kui naiste võitja selgus suures finaalis Hispaanias Denias, kuhu pääses mõlemast soost viis ratturit. Lisaks erinevatele treeningutele kohtusid nad potentsiaalsete tiimikaaslastega. Teiste seas olid Denias Mathieu van der Poel, Chloe Dygert ja Kasia Niewiadoma.

„See on väga suur privileeg veeta Hispaanias terve nädal koos maailma tasemel naiskonnaga. Ma olin väga elevil võimaluse üle treenida koos parimate profisportlastega. Kõik võtsid mind soojalt vastu ja ma ootan väga, et nendega koos 2023. aastal võistelda,“ ütles 22-aastane Morrice.

„Isegi neile, kes elavad profimaailma südames, võib olla suurtele tiimidele raske silma jääda,“ tõdes 25-aastane Vergallito. „Ma olen põnevil, et saan liituda Alpecin-Deceunincki järelkasvutiimiga, et ennast proovile panna, võistelda suurtel sõitudel ja õppida maailma parimatelt.“

Eelmisel aastal võidutsenud Maud Oudeman sõlmis järgmiseks aastaks lepingu Jumbo-Vismaga ning Alex Bogna jätkab tõenäoliselt veel ühe aasta Alpecin-Deceunincki tiimis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X