Yorkshire’il on suurtuuridega seoses ambitsioonikad plaanid

1104-single-default

Yorkshire’i velotuuri korraldajatel on plaanis tuua Inglismaa põhjaosas asuvasse krahvkonda lähitulevikus nii Tour de France’i kui ka Vuelta start. Welcome to Yorkshire’i turundusdirektor Peter Dodd kinnitas, et läbirääkimised mõlema suurtuuri juhtidega käivad, kuid kuupäevadest on veel vara rääkida.

“Arvan, et see võib teoks saada järgmise viie-kuue aasta jooksul,” lisas Dodd. “Meie ambitsioon on võõrustada Vueltat ja tuua seejärel lühikese vahega siia Tour. Meie plaanides on tuua siia tippvõistlusi ja kindlasti suuri jalgrattavõistlusi.”

Yorkshire võõrustas Touri Grands Départsi 2014. aastal. Eelmisel nädalal toimunud Yorkshire’i velotuur on Briti parematele meeskondadele heaks väljundiks ja võidusõit on kohale meelitanud ka tipptiime. Tänavu olid stardis näiteks Chris Froome (Team Ineos) ja Mark Cavendish (Dimension Data). Esikoha võitis Chris Lawless (Team Ineos). Kahepäevast võidusõitu korraldatakse ka õrnema soo esindajatele ning meestele ja naistele makstakse võrdselt auhinnaraha. Tänavu oli parim Marianne Vos (CCC-Liv).
Tänavu algab Tour Brüsselis ning seejärel Nice’is ja Kopenhaagenis. Vuelta stardib sel hooajal Torreviejas ja tuleval hooajal Utrechtis.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X