YORKSHIRE’I MM-IL LÜHENDATAKSE U23 MEESTE GRUPISÕITU

1244-single-default

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) otsustas lühendada Yorkshire’i maailmameistrivõistlustel reedel kavas olevat kuni 23-aastaste meeste grupisõidu distantsi turvakaalutlustel ja parema teleülekande huvides.
Võistlus pidanuks algse ajakava kohaselt lõppema kohaliku aja järgi pärast kella seitset õhtul, kuid UCI tõi selle pool tundi varasemaks. Start antakse Doncasteris kümme minutit varem ja üks Harrogate’is asuvatest lõpuringidest jääb ära. Seega peavad ratturid läbima 173 km, mille sekka kuulub kaks 14 km pikkust lõpuringi.
Pingeline ajakava on tingitud võistlusprogrammist, sest reede ennelõunal võistlevad naisjuuniorid ja koondised vajavad vähemalt tund aega, et finišipaigast meeste U23 starti jõuda. Eesti koondist esindavad Karl Patrick Lauk, Siim Kiskonen ja Markus Pajur.
Samuti oli varasemast finišist huvitatud teleülekande tegijad, sest päike loojub enne kella 19 ja sombuse ilma tõttu ei ole nähtavus kõige parem. Samuti võivad libedad teed ja kehvem nähtavus põhjustada kukkumisi.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X